Wyniki głosowania budżetu obywatelskiego, którego realizacja powinna nastąpić w 2024 roku


baner wyniki bo

Kolorem żółtym oznaczono te projekty, które uzyskały wystarczające poparcie aby wejść w fazę realizacji. 

miejsce na osiedluliczba oddanych głosówkwota zarezerwowananumer wnioskuNazwa projektuOpis projektu

4

BAŁUTY-DOŁY

741180 000,00B209BDBudowa ciągu pieszo-rowerowego u zbiegu ulic Obrońców Westerplatte i Boya- ŻeleńskiegoProjekt zakłada budowę ciągu pieszo-rowerowego łączącego park im. Szarych Szeregów z dwoma częściami osiedla, u zbiegu ulic Boya-Żeleńskiego i Obrońców Westerplatte. Są to popularne wśród mieszkańców szlaki komunikacyjne- między dwoma przedszkolami miejskimi (nr 77 i nr 49 ) , szkołami podstawowymi nr 81 i nr 153, przychodnią zdrowia i żłobkiem miejskim nr 12. Obecnie jest to teren trawnika, który został odtworzony po remoncie ul. Boya-Żeleńskiego i już wydeptany oraz nieurządzone miejsce parkingowe. Brak w tym miejscu chodnika i przejść dla pieszych jest uciążliwy szczególnie przy złej pogodzie (ruch pieszy odbywa się wtedy w błocie albo brzegiem jezdni przy nowym krawężniku, co powoduje zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców, w szczególności dzieci i seniorów). Opinia negatywna BIM dla organizacji przejść- słaba widoczność na łuku drogi.

22 
BAŁUTY-CENTRUM

37580 000,00B019BCRowerowe osiedle – wlot przy skrzyżowaniu Drewnowska / Piwna Projekt polega na wykonaniu wlotu drogi rowerowej naprzeciwko skrzyżowania Drewnowska / Piwna. Łącznik powinien być tak wyprofilowany, by umożliwić zarówno jazdę na wprost do ul. Piwnej, jak i zjazd na jezdnię ul. Drewnowskie


BAŁUTY-ZACHODNIE

1309499 000,00B177BZRowerem z Łodzi do Aleksandrowa (ul. Aleksandrowska) Budowa ciągu pieszo-rowerowego z nawierzchni bitumicznej o szer. 3,0 m i dług. ok. 200 m po południowo-zachodniej stronie a ul. Aleksandrowskiej na odcinku od ul. Tatarczanej do ul. Klinowej. Lokalizację inwestycji obrazuje załączony szkic. W kolejnych latach planowana jest budowa dalszych odcinków CPR do granicy Łodzi z Aleksandrowem.


JULIANÓW-MARYSIN-ROGI

770270 000,00B020JMRowerem wzdłuż Wycieczkowej część II - punktowe naprawy i modernizacje drogi rowerowej Projekt jest kontynuacją zadania trzech lat: wówczas udało się wyrównać najgorsze wyboje na drodze rowerowej na odcinku Warszawska - Las Łagiewnicki, obecny projekt zakłada prace na odcinku Strykowska - Warszawska. Projekt zakłada: -wybudowanie i prawidłowe oznakowanie drogi rowerowej przy przystanku Wycieczkowa-Wypoczynkowa (obecnie są nierówne płyty chodnikowe) -budowa włączenia drogi rowerowej w ul. Woskową, -budowa włączenia drogi rowerowe ul. Wypoczynkową -wymiana nawierzchni lub wyrównanie wybojów przy starych wyjazdach z trylinki przecinających drogę rowerową -wymianę asfaltu w wybranych miejscach (dziury, muldy)


RADO-GOSZCZ

56720 000,00B029RARowerowe połączenie osiedla przy Liściastej z drogą rowerową wzdłuż Zgierskiej Projekt zakłada budowę łącznika rowerowego łączącego uliczki osiedlowe między blokami równoległe do Liściastej z drogą rowerową wzdłuż Zgierskiej.

13
RADO-GOSZCZ

43040 000,00B027RAOznakować to co zbudowano – rowerem z Włókniarzy do 11 Listopada Projekt polega na umożliwieniu legalnego korzystania z asfaltowych odcinków (w zamyśle mających być droga rowerową) łączących drogę rowerową wzdłuż al. Włókniarzy z ul. 11 Listopada. W tym celu należy je oznakować jako droga rowerowa, zmodyfikować powierzchnie wyłączone z ruchu na al. Włókniarzy oraz podwójną linię ciągłą na ul. 11 listopada (by umożliwić zjazd na łącznik). Przejazdu nie trzeba wyznaczać - rowerzyści powinni ustępować tam pierwszeństwa.

23
RADO-GOSZCZ

16812 000,00B123RARowerem nad Sokołówkę - obniżenie krawężnika przy Włókniarzy Projekt polega na obniżeniu krawężnika przy wlocie ścieżki biegnącej nad Sokołówką z drogą rowerową wzdłuż Włókniarzy w okolicy ul. Św. Teresy

9
TEOFILÓW-WIELKO-POLSKA

808680 000,00B199TWBudowa ciągu pieszo-rowerowego na ulicy Łanowej - etap I Projekt zakłada budowę ciągu pieszo-rowerowego o szer. 4,0 m po południowej stronie ul. Łanowej na odcinku od ul. Łanowej 32 do ul. Denhoffa-Czarneckiego (ok. 200 mb). Ciąg pieszo-rowerowy wybudowany zostanie w śladzie istniejącego chodnika o szer. 4,0 m. Niniejszy projekt stanowi pierwszy etap realizacji zadania, które ma na celu rowerowe skomunikowanie osiedla Teofilów z stacją kolejową Łódź Żabieniec. Jest to promocja zrównoważonego transportu jak i polepszenie dojazdu do stacji kolei miejskiej.

27
TEOFILÓW-WIELKO-POLSKA

21116 000,00B022TWRowerem do Parku Piastowskiego - obniżenie krawężnika Obniżenie krawężnika przy ul. Wici przy północno - wschodnim krańcu Parku Piastowskiego (w okolicy bloku Aleksandrowska 100) w celu umożliwienia wjechania rowerem do parku oraz alejki za blokami.
4
CHOJNY
64270 000,00G050CH
Budowa łącznika rowerowego od ul. Łazowskiego do ul. Rzgowskiej.
 Budowa łącznika rowerowego od ul. Łazowskiego do ul. Rzgowskiej
5
CHOJNY
63570 000,00G098CH
Łącznik rowerowy - Rzgowska/Matek Polskich
 Budowa łącznika rowerowego, który poprzez pętle autobusową ICZMP, połączy drogę rowerową w ul. Rzgowskiej z al. Matek Polskich.

5
GÓRNIAK

332150 000,00G019GOLepszy Park Legionów - alejka zamiast wydeptanej ścieżki, wlot rowerowy przy Unickiej Projekt polega na budowie asfaltowej alejki w miejscu wydeptanej ścieżki od chodnika przy Bednarskiej, wzdłuż ogrodzenia bloku do skrzyżowania istniejących alejek, oraz budowie wlotu rowerowego naprzeciwko ul. Unickiej prowadzącego do nowej alejki 
8
PIASTÓW-KURAK
29010 000,00G090PK
Rowerem od Paderewskiego do Korzeniowskiego
 Projekt polega na wyznaczeniu ciągu pieszo - rowerowego wzdłuż Rzgowskiej między ul. Paderewskiego a Korzeniowskiego. Pozwoli to łatwiej skomunikować ul. Korzeniowskiego - bez przeciskania się w korku na Tuszyńskiej.
9
PIASTÓW-KURAK
16417 000,00G013PK
Rowerowe osiedle - połączenie ślepego końca ul. Sejmowej z droga rowerową
 Projekt zakłada budowę krótkiego (ok. 2m) wlotu rowerowego łączącego ślepe zakończenie ul. Sejmowej z ciągiem pieszo - rowerowym wzdłuż Paderewskiego. Taki skrót pozwoli ominąć fragment bardziej ruchliwej ul. Tuszyńskiej
14
ROKICIE
22210 000,00G089RORowerem od Braterskiej do Piasta Projekt polega na wyznaczeniu ciągu pieszo - rowerowego wzdłuż Obywatelskiej między ul. Braterską a Piasta. Konieczne też jest obniżenie krawężnika przy ul. Piasta. Pozwoli to łatwiej skomunikować ul. Piasta z drogą rowerową wzdłuż Obywatelskiej i al. Włókniarzy.
2
RUDA
67232 000,00G088RURowerem od Pabianickiej do Długiej - budowa wlotu rowerowego Projekt polega na budowie łącznika rowerowego między przejazdem przez Pabianicką przy Porcie Łódź a ślepym zakończeniem ul. Długiej. Konieczne jest także zabezpieczenie słupkami i separatorami krótkiego odcinka ul. Długiej przy wlocie, aby nie był zastawiany przez często tam parkujące ciężarówki, tworząc krótki odcinek dwukierunkowej drogi rowerowej jak na Jaracza. Warto wspomnieć, że ul. Długa stanowi idealne rowerowe połączenie w kierunku Pabianic z wykorzystaniem ulic o niewielkim ruchu, warto więc by była połączona z droga rowerową wzdłuż Pabianickiej.
4
RUDA
50625 000,00G020RU
Rowerem prosto do Raduńskiej i Lasu na Rudzie
 Projekt polega na zmianie oznakowania przy skrzyżowaniu Rudzka / Raduńska / Zastawna, tak by umożliwić jazdę rowerem na wprost między Zastawną a drogą rowerową wzdłuż Rudzkiej. Wymaga budowy wlotu w drogę rowerową po zachodniej stronie skrzyżowania (dla skręcających z Zastawnej). Dla przeciwnego kierunku można wręcz zdemontować nakaz skrętu w prawo, ponieważ jest sygnalizacja świetlna i jazda na wprost lub lewoskręt nie powinien stanowić takiego problemu jak wcześniej. Jeśli nie jest to możliwe - również zastosować tabliczkę "nie dotyczy rowerów".
3
KAROLEW-RETKINIA WSCHÓD
1 251443 400,00P020KR
Naprawa nawierzchni i wydzielenie ścieżki rowerowej na chodniku (pasie pieszo-jezdnym) na ul. Maratońskiej pomiędzy ulicami Olimpijska i Retkińska
 Projekt przewiduje wymianę nawierzchni chodnika ul. Maratońskiej, na odcinku od ul. Przełajowej do ul. Retkińskiej wraz ze Stałą Organizacją Ruchu

4
KAROLEW-RETKINIA WSCHÓD

872131 487,00P064KRBudowa chodnika oraz ciągu pieszo-rowerowego na przedłużeniu ulicy Balonowej w kierunku przejść dla pieszych skrzyżowania Maratońska/ Budowa chodnika szerokości 1,5m jako kontynuacja chodnika zlokalizowanego po północnej stronie ulicy Balonowej w kierunku przejścia dla pieszych na ulicy Retkińskiej – w śladzie istniejącego przedeptu – oraz budowa ciągu pieszo-rowerowego (szer. 2,0m + 2,0m) od południowego narożnika ulicy Balonowej w kierunku przejścia dla pieszych na ulicy Maratońskiej – w śladzie istniejącego przedeptu.
7
ZDROWIE-MANIA
1313 000,00P026ZM
Rowerem na dworzec Łódź Kaliska – obniżenie krawężnika
 Projekt polega na obniżeniu krawężnika między dojazdem do dworca Łódź Kaliska a tunelem pod torami, tak by ułatwić jazdę trasą rowerową Karolewska - dworzec - Atlas Arena

17
KATEDRALNA

189108 400,00S070KARowerowy wjazd do Parku Abramowskiego Przez Park Abramowskiego biegnie droga rowerowa, której przydatność jest niska ze względu na brak dogodnego połączenia z ul. Kilińskiego. W ramach projektu wykonane zostanie: - obniżenie krawężnika pozwalające na łagodny podjazd z jezdni ul. Kilińskiego w stronę drogi rowerowej w parku - wymiana i wyrównanie nawierzchni asfaltowej na wjeździe - uniemożliwienie parkowania samochodu poprzez montaż azyli segmentowych (tzw. wysepek) po obu stronach wjazdu

20
KATEDRALNA

16927 000,00S069KAStojaki rowerowe w Śródmieściu Na terenie Śródmieścia znajduje się kilka białych plam, gdzie nie ma gdzie bezpiecznie pozostawić roweru. Projekt zakłada umieszczenie stojaków w kształcie odwróconej litery U w następujących miejscach:

17
ŚRÓDMIEŚCIE-WSCHÓD

245250 000,00S062WSRowerem szybciej przez skrzyżowanie - przejazdy Narutowicza / Scheiblerów Projekt polega na wyznaczeniu przejazdów rowerowych po południowej i wschodniej stronie skrzyżowania Narutowicza / Scheiblerów - co skróci czas przedostania się rowerem na drugą stronę oraz ułatwi dojazd na uniwersytet.

22
ŚRÓDMIEŚCIE-WSCHÓD

14722 750,00S073WSParkuj rower na Narutowicza Wskazane lokalizacje stojaków 
25
ŚRÓDMIEŚCIE-WSCHÓD
863 400,00S067WSRowerowe Śródmieście - stojaki rowerowe na Wierzbowej Zamontujmy stojaki rowerowe przy sklepach mięsnym i spożywczym na Wierzbowej

6
NOWOSOLNA

317170 000,00W170NOWiata rowerowa na rynku Nowosolna Zadaszona wiata rowerowa na około 20 rowerów wyposażona w stojaki do przypięcia roweru, której celem byłoby umożliwienie dojazdu do rynku Nowosolna z okolicznych domów rowerem, pozostawienie roweru w bezpiecznym miejscu i kontynuacja podróży komunikacją miejską. Wiata posiadałaby ścianki chroniące zaparkowane rowery od czynników atmosferycznych. Wiata byłaby wyposażona w całodobowy monitoring zwiększający bezpieczeństwo pozostawionych rowerów.
2
OLECHÓW-JANÓW
120877 000,00W062OJOlechów-Janów przyjazne rowerom - ul. Przybyszewskiego Ścieżka rowerowa, stanowiąca część pasa drogowego, wzdłuż ul. Przybyszewskiego posiada licznie dziury, wgłębienia, koleiny i inne nierówności. W znacznym stopniu utrudnia to korzystanie ze ścieżki rowerowej zmuszając rowerzystów do zjechania na pas przeznaczony dla samochodów. Odrestaurowanie ścieżki pozwoli na bezpieczne korzystanie z wytyczonego pasa dla rowerów i zwiększy bezpieczeństwo poruszania się po drodze zarówno dla osób kierujących samochodami jak i rowerami.

10
STOKI-SIKAWA-PODGÓRZE

249250 000,00W015STJazda rowerem to nie Star Trek - dość teleportu na Niciarnianej Projekt polega na wykonaniu zjazdów na wlotach/wylotach z ronda- wiąże się to z budową przejazdów rowerowych, przy rondzie Niciarniana / Czechosłowacka w celu umożliwienia rowerzystom zjazdu z ronda na ciąg pieszo - rowerowy oraz włączenie się do ruchu po stronie zachodnio południowej.

28
STOKI-SIKAWA-PODGÓRZE

6710 000,00W139STStojak rowerowy przed sklepem - ul. Zbocze Na ul. Zbocze 18/20 jest sklep Żabka, przed którym brakuje stojaków, do których można przypiąć rower na czas robienia zakupów. Dodatkowo z tych stojaków mogliby korzystać właściciele psów (obecnie nie ma jak zostawić zwierzaka pod sklepem).

34
STOKI-SIKAWA-PODGÓRZE

3650 000,00W147STBezpiecznie na rowerze - zakup rowerów na Motodrom przy ul. Małachowskiego 9 Zakup rowerów dla dzieci i młodzieży korzystających z edukacyjnych szlaków rowerowych na motodromie. Nowoczesny sprzęt pozwoli na zapoznanie się z zasadami ruchu drogowego w bezpiecznych warunkach.

7
STARY WIDZEW

396300 000,00W088SWPrzejazd rowerowy przez trasę WZ przy ul. Przędzalnianej Budowa przejazdu rowerowego przez trasę WZ przy ul. Przędzalnianej pozwoli na bezpieczny i legalny dojazd z drogi rowerowej wzdłuż trasy WZ do parków Źródliska. Krótki odcinek drogi rowerowej pozwalający na włączenie w ulicę Przędzalnianą po południowo-wschodniej części skrzyżowania ulicy Przędzalnianej z aleją Piłsudskiego.

23
STARY WIDZEW

16726 400,00W154SWStojaki rowerowe w Źródliskach i okolicy Na terenie osiedla znajduje się kilka popularnych miejsc, w których nadal nie ma gdzie bezpiecznie pozostawić roweru. Projekt zakłada umieszczenie stojaków w kształcie odwróconej litery U w następujących miejscach

27
STARY WIDZEW

15912 000,00W219SWSTOJAKI ROWEROWE PRZY UL. JÓZEFA na Starym Widzewie Celem projektu jest postawienie stojaków rowerowych w trzech lokalizacjach wzdłuż ulicy Józefa. Stojaki byłyby przeznaczone na najmniej cztery rowery. Umiejscowione będą przy blokach, przy ulicy Józefa 23, ulicy Józefa 19 (przy Przedszkolu Nr 107) oraz ulicy Józefa 17.

8
WIDZEW-WSCHÓD

775125 000,00W140WWRowerem po zachodniej stronie Puszkina - dojazd do Bartoka i Haska Projekt polega na wyznaczeniu 2 fragmentów ciągu pieszo - rowerowego po zachodniej stronie ul. Puszkina między Rokicińską a Przybyszewskiego (1 - dojazd do Bartoka i 2 - dojazd do Haska).

13
WIDZEW-WSCHÓD

6505 000,00W013WWRowerem na dworzec Łódź Widzew– zjazd przy końcu drogi rowerowej Projekt polega na wykonaniu zjazdu (może być z przykręconych prefabrykatów) na końcu drogi rowerowej przy dworcu Łódź - Widzew, który umożliwi zjazd na parking przy dworcu. Obecnie droga rowerowa kończy się wysokim krawężnikiem.

16
WIDZEW-WSCHÓD

34012 000,00W026WWBezpieczny dojazd rowerem do szkoły od strony ul. Chmielowskiego Projekt polega na ułatwieniu dojazdu rowerami do szkoły poprzez umożliwienie wjechania na odcinek ul. Chmielowskiego wyłączony z ruchu pojazdów silnikowych (Czernika - Adwentowicza). Od strony Adwentowicza - wyrównać krawężnik przy istniejącym wjeździe dla służb miejskich
2
ZARZEW
665100 000,00W070ZA
Droga rowerowa ul. Przybyszewskiego “Zarzew” - modernizacja
 Modernizacja ciągu pieszo-rowerowego. Lokalizacja od ul. Przybyszewskiego 177 do Przybyszewskiego 225 710m długości. Naprawa nawierzchni asfaltowej.

23
PONAD-OSIEDLOWE

32271 952 000,00L057CHODNIK I ŚCIEŻKA ROWEROWA - TZW. "MAŁA MARATOŃSKA" - POMIĘDZY POPIEŁUSZKI I ARMII KRAJOWEJ CIĄG PIESZO/ROWEROWY NA UL. TZW. MAŁEJ MARATOŃSKIEJ OO POPIEŁUSZKI DO ARMII KRAJOWEJ PO PÓŁNOCNEJ STRONI

45
PONAD-OSIEDLOWE

184033 000,00L174Stacja rowerowa Arturówek Budowa Stacja rowerowej w Arturówku do naprawy rowerów, pompowania kół, itp

48
PONAD-OSIEDLOWE

1698241 500,00L153MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO - ROWEROLANDIA przy Szkole Podstawowej nr 141 w Łodzi Powstanie bezpiecznego miejsca do rekreacji związanej z rowerami, rolkami i hulajnogami. Dzięki powstaniu inwestycji będzie możliwość przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową dla dzieci od 10 roku życia. Plac ma służyć wszystkim mieszkańcom. Będzie to bezpieczne, zielone miejsce tuż obok nowo wybudowanego boiska wielofunkcyjnego.

113
PONAD-OSIEDLOWE

523229 000,00L188Stacja edukacyjno-rowerowa - miejsc przyjaznego dla pieszych, biegaczy i rowerzystów przy Kasztelanskiej 10 w Łagiewnikach Wykonanie trzech brakujących przejazdów na skrzyżowaniu Aleksandrowska - Szparagowa (Dwóch przez ul Aleksandrowską oraz jednego przez Szparagową -północe przejście). Zadanie składa się z wykonania dokumentacji, modyfikacji świateł (wymiana blend, likwidacja przycisków), naprawy nawierzchni chodników na skrzyżowaniu i umieszczeniu znaków. Zadanie jest ważne, ponieważ umożliwi normalny przejazd przez ul Aleksandrowską rowerem, umożliwi dojazd do firm po drugiej stronie Aleksandrowskiej na której jest dozwolona prędkość 70km/h i wskazane jest rozdzielenie ruchu samochodów od pieszych i rowerzystów.