W rządowym konkursie na inwestycje strategiczne, Łódź otrzymały dofinansowanie na kontynuację budowy drogi dla rowerów na Księży Młyn

Program Inwestycji Strategicznych to bezzwrotne dofinansowania inwestycji publicznych realizowanych przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce. To Program, który jest zbudowany wokół głównych założeń Polskiego Ładu. Program obejmuje ponad 30 obszarów gospodarki, w tym m.in.: inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne, czy w gospodarowanie odpadami, a także inwestycje społeczne tj. żłobki, przedszkola czy drogi rowerowe. W jego 8 odsłonie Łódź otrzymała 8 mln złotych na kontynuację budowy drogi dla rowerów łączącej Księży Młyn z systemem dróg rowerowych.

KMmapaOdcinek234

PolskiLadWynik

Co ciekawe, dofinansowanie jest wyższe, niż tegoroczne oferty na budowę tego odcinka... co może oznaczać tylko tyle, że powstanie także droga dla rowerów pomiędzy ul. Milionową a ul. Przybyszewskiego. 
W 2023 roku ZIM już próbował wyłonić wykonawcę dla odcinków pomiędzy al. Śmigłego-Rydza a al. Piłsudskiego a ul. Milionową. Niestety jednak, obie oferty przekraczały możliwości finansowe urzędu. 

Przetarg2023wyniki

Jak pójdzie tym razem i na ile faktycznie zostanie rozbudowana ta droga, czas pokaże. Szczególnie trzeba teraz patrzeć na uchwałę budżetową UMŁ na 2024, w której powinny znaleźć się zabezpieczone środki na przedłużenie drogi pomiędzy ul. Milionową a ul. Przybyszewskiego, a także po południowej stronie al. Piłsudskiego pomiędzy ul. Niciarnianą a ul. Paryską. 

 

To łodzianie na początku 2022 roku w głosowaniu na platformie VOX POPULI zdecydowali, jakie inwestycje Urząd Miasta złoży do Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, wybierając po jednej inwestycji z każdej kategorii. W pierwszej wygrała budowa drogi rowerowej w śladzie dawnej kolei scheiblerowskiej (od ul. Przędzalnianej do Milionowej, z odnogą do Piłsudskiego).

VoxPopuli II 2022

{hb}