Po wielu latach oczekiwania w końcu doczekaliśmy się! Będzie uzupełnienie przejazdów rowerowych na ul. Brzezińskiej - jeszcze w tym roku

Od niemal dwudziestu lat ul. Brzezińska stanowi przykład tego jak kiedyś budowano infrastrukturę rowerową - bez sensu, bez ciągłości i z kiepskiej jakości materiałów. Jak jeszcze do nierównej kostki betonowej można się przyzwyczaić, tak brak przejazdów rowerowych na skrzyżowaniach jest utrapieniem. Stąd potoczna nazwa na takie miejsca "punkty teleportacyjne" - ktoś się naoglądał filmów i stwierdził, że rowery też mogą w magiczny sposób przedostać się na drugą stronę jezdni. 

Pomimo tego, że dla ul. Brzezińskiej były w przeszłości zamawiane projekty budowlane, to nigdy nie doczekaliśmy się ich realizacji. A plany zakładały modernizację istniejącej drogi pomiędzy skrzyżowaniem ze Strykowską aż do ul. Kerna, a dalej na wschód budowa nowej drogi dla rowerów aż po ul. Marmurową. 

Aż przyszedł rok 2019 i w głosowaniu do budżetu obywatelskiego pojawił się projekt na zbudowanie przejazdu dla rowerów przez skrzyżowanie z ul. Śnieżną oraz ułatwienie zjazdu z drogi dla rowerów za skrzyżowaniem ul. Kerna. Mieszkańcy w głosowaniu go wybrali i liczyli na szybką realizację. Potem przyszła pandemia i odwołanie przetargu (całość historii opisaliśmy w osobnym artykule - kliknij)

Żółtym kolorem oznaczono brakujący odcinek, czerwonym istniejące DdR

Do tematu powrócono w kwietniu 2021 roku ogłaszając kolejny przetarg i tym razem powiodło się! Wybrano wykonawcę projektu i od razu budowy przejazdów. Właśnie otrzymaliśmy informację, że termin realizacji to 9 grudnia 2021. 

W ramach prac przy skrzyżowaniu z ul. Śnieżną zbudowany zostanie brakujący fragment drogi dla rowerów oraz przejazd łączący się z dalszym odcinkiem drogi dla rowerów. Szerokość 2 metrów - dwukierunkowa

Brzezinska Sniezna 2

Zaś na skrzyżowaniu z ul. Kerna wykonany zostanie wyjazd na jezdnię w miejscu zatoki autobusowej co sprawi że ten manewr będzie nieco bezpieczniejszy. 

Brzezinska Kerna 1

Trzeba to traktować jako rozwiązanie tymczasowe do kompleksowej modernizacji i budowy drogi dla rowerów łączącej Stoki z siecią dróg dla rowerów w Łodzi. 

Plac budowy 

Brzezinska XI 1

Brzezinska XI 2

Brzezinska XI 3

Na samym skrzyżowaniu z ul. Śnieżną widać dopiero markery 

Brzezinska XI 4

{hb}