W zeszłorocznym budżecie obywatelskim remont drogi dla rowerów wzdłuż ul. Brzezińskiej zyskał poparcie mieszkańców Łodzi. Ale ZIM nie zamierza tego realizować 

W głosowaniu projektów BO na 2020 modernizacja zniszczonej drogi dla rowerów wzdłuż ul. Brzezińskiej była jednym z 10 rowerowych, które zdobyły wystarczającą liczbę głosów, aby przejść do fazy realizacji. 

Przypomnijmy, każdy projekt zgłoszony przez mieszkańca do BO, przechodzi ocenę formalną w urzędzie. Wniosek trafia do wyznaczonej jednostki, która bada czy projekt jest zgodny z prawem, możliwy do wykonania w rok i weryfikowany jest kosztorys. Robią to urzędnicy zajmujący się takimi przetargami na co dzień. Jeśli kwota zaproponowana przez wnioskodawcę projektu odbiega od wyliczeń urzędników, wówczas następuje korekta, a pod głosowanie trafia już z właściwą sumą potrzebną do realizacji. Tutaj urzędnicy sami zmniejszyli kwotę, która pierwotnie wyliczył wnioskodawca. 

Co zakładał wygrany projekt?
Chodziło o zapewnienie ciągłości drogi rowerowej. Projekt mający na celu umożliwienie płynnej i bezpiecznej jazdy rowerem po południowej stronie ul. Brzezińskiej. Składa się na niego: dobudowanie brakującego odcinka od obecnego kończącego się tuż za wiaduktem do ul. Śnieżnej, wraz z przejazdem przez Śnieżną (ok. 100 m); przesunięcie zakończenia za ul. Kerna o kilkanaście metrów na wschód, tak by umożliwić włączenie się do ruchu na wyjeździe z posesji przy zatoce autobusowej.

BrzezinskaSniezna

Brakujący element oznaczono na żółto, czerwonym zaś istniejące drogi dla rowerów. 

brzezinska sniezna projekt
Drugim elementem miało być skrzyżowanie z ul. Kerna i ułatwienie kontynuacji jazdy już po jezdni. 
BrzezinskaKerna

Tymczasem do ogłoszonego w lutym 2020 przetargu zgłosiły się firmy, oferujące wykonanie tych prac za dość wysokie ceny. 
BrzezinskaOferty2020

W związku z tym, Zarząd Inwestycji Miejskich postanowił unieważnić przetarg. 
BrzezinskaUniewaznienie2020

Później przyszła pandemia, na rynku budowlanym spadły ceny, ale jakoś ZIM zapomniał o realizacji wybranego przez łodzian projektu. Zapytaliśmy się o przyszłość tej realizacji. Oto jaką otrzymaliśmy odpowiedź. 
BrzezinskaBOodpZIM2020

To jest jakaś kpina! Łodzianie wybrali projekt w BO, którego cena była oszacowana przez pracowników ZIM. Następnie urzędnicy ZIM ogłosili przetarg, do którego nadesłane oferty przewyższały zakładaną kwotę. Później przyszła pandemia i spadek cen, a pracownicy ZIM zamiast powtórzyć przetarg licząc na lepsze oferty, poczekali na zarządzenie prezydent Łodzi, które pozwala im w ogóle zapomnieć o realizacji tego co oczekują łodzianie?

Co jeszcze ciekawsze, wspominani urzędnicy ZIM sami na etapie weryfikacji wniosku zmniejszyli kwotę potrzebną na realizację. 
Wersja złożona przez mieszkańca oraz wersja po werfikacji urzędników
BrzezinskaBOkosztorys

{hb}