Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zdecydowała o wykluczeniu z głosowania Budżetu Obywatelskiego wniosków dotyczących Łódzkiego Roweru Publicznego 

Wedle zapewnień prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej oraz radnego Bartosza Domaszewicza, każdy wniosek złożony dotychczas do BO zostanie wycofany. Dalsze prace nad lokowaniem kolejnych stacji Łódzkiego Roweru Publicznego przejmie komitet sterujący (w skład którego wchodzą przedstawiciele organizacji pozarządowych, radnych klubów w łódzkiej Radzie Miejskiej oraz urzędnicy). 

Teraz prezydent Zdanowska informuje, że całość rozbudowy ŁRP bierze na siebie UMŁ. Powodów takiej decyzji jest kilka. Główny to konieczność spójnej i przemyślanej rozbudowy systemu. Dodawanie kolejnych stacji powinno odbywać się w oparciu o system zamówień publicznych. Robienie tego przez BO doprowadzało np. do absurdalnych sytuacji, gdy wnioskowano o postawienie stacji w zupełnym odizolowaniu od reszty systemu.

W lipcu w ramach zamówienie uzupełniającego rozpocznie się montaż 47 nowych stacji. Mają działać od 1 sierpnia. W czerwcu ma być ogłoszony przetarg na kolejne 56 stacji. Władze miasta obiecują, że stacje te pojawią się pod koniec roku lub na wiosnę 2018 r. Kolejne 13 stacji ma stanąć w przyszłym roku przy przystankach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Nie jest też wykluczona niewielka dalsza rozbudowa systemu wiosną 2018 r. 

lrpbezbo

MEDIA: 
Gazeta Wyborcza "Łódzki Rower Publiczny już nie z budżetu obywatelskiego"

{hb}