Właśnie wdrożono zmianę organizacji ruchu na rondzie Broniewskiego. Łatwiej i bezpieczniej wyjechać teraz z drogi dla rowerów na jezdnię

 Dotychczasowe wyznaczenie pasów ruchu na tym dużym skrzyżowaniu było dość problematyczne, przy okazji stwarzało niebezpieczeństwo dla rowerzystów chcących zjechać z drogi dla rowerów i dalej jechać w kierunku zachodnim w ul. Broniewskiego. 

Teraz, gdy dokonano korekty, wszystko staje się nieco bardziej zrozumiałe i unikamy konfliktów. Jadący rowerem po drodze dla rowerów, wjeżdża na pas ruchu na jezdni, który w tym miejscu został wyposażony w azyl. 
rondoBroniewskiego wyjazd

rondoBroniewskiegowyjazd

Czy taka zmiana zmienia przepustowość skrzyżowania? Nie. 
rondo Broniewskiego wyjazd

Udało się to osiągnąć dzięki odsunięciu dwóch (dotychczasowych) pasów ruchu kierujących z północy (Śmigłego-Rydza). Teraz auta skręcające z północy na zachód są prowadzone nie na (dotychczasowy) pierwszy i środkowy pas, ale na środkowe. 
Podobnie ma się rzecz z jadącymi ze wschodu na zachód. Nieużywane przestrzenie zostały dodatkowo wyłączone z ruchu. Całość skrzyżowania jest wyposażona w sygnalizację świetlną, która steruje ruchem przez całą dobę. 

{hb}