Trwa kompleksowa modernizacja ulicy Przybyszewskiego. Okazuje się, że powstanie tam także droga rowerowa. Śmieszne, że nadal nie wiadomo na jakim odcinku

Modernizacja rozpoczęła się w połowie listopada 2012 roku. Rozpoczęto od rozkopania torowiska, a następnie zajęto się jedną z dwóch nitek jezdni. W ramach projektu przygotowanego przez krakowskie biuro projektowe Progreg, wybudowana zostanie droga rowerowa na ul. Przybyszewskiego. Niestety, jedyną jej zaletą będzie to, że wykonana będzie z asfaltu. Cała reszta pozostawia wiele do życzenia. 

Warto przypomnieć, że na ul. Przybyszewskiego w 2010 roku już próbowano coś zrobić (kliknij aby przeczytać). Na szczęście nie dopuszczono tych wynalazków do ruchu, bo były niezgodne z prawem i mogły powodować niebezpieczeństwo. 

Zobacz fotorelację z 18 lipca 2013 

Swoje uwagi można zacząć od długości zaprojektowanego odcinka. Projektanci założyli, że na remontowanej drodze długości 3 kilometrów droga rowerowa potrzebna jest jedynie na 427 metrach na odcinku pomiędzy al. Rysza-Śmigłego a ul. Grota-Rowerckiego. Na szczęście droga rowerowa budowana jest także bardziej na wschód do skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego.


Dziwi fakt, że w projekcie nawet nie spróbowano uwzględnić istniejącej drogi na ul. Puszkina, ani próby dostosowania do wymogów rowerzystów alei wzdłuż ul. Przybyszewskiego na odcinku pomiędzy rondem Sybiraków a skrzyżowaniem z ul. Lodową. 


Kolejny elementem zaprojektowanego fragmenciku drogi rowerowej, który wzbudza zaniepokojenie, jest sytuacja wokół skrzyżowania z ul. Tatrzańską! Niezrozumiałe podwójne wykrzywienia drogi, tworzenie niepotrzebnego azylu dla skręcających w prawo (w myśl przepisów nie trzeba ich robić jeśli pas jest wydzielony do jazdy w jednym kierunku-skręt). Wszystko po to, aby utrudnić płynną jazdę rowerzystom. 


alt 

Nadal nie wiadomo jak będzie odbywała się komunikacja rowerowa pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Grota-Roweckiego a ul. Lodową.


{hb}
{foto:Adamus}