Dzięki wygranej w budżecie obywatelskim, możliwym jest wykonanie małego połączenia służącemu rowerzystom. Oto co tam będzie

Skrzyżowanie ul. Uniwersyteckiej z Jaracza jest nieco nietypowe jak na centrum Łodzi. Skrzyżowanie jest takie jak przeciętne w centrum naszego miasta - obie jezdnie nie przecinają się pod kątem prostym. Dodatkowo nieopodal biegnie mała osiedlowa ulica Kamińskiego. Ta ostatnia, jest jednokierunkowa a dzięki poparciu łodzian w poprzednich edycjach Budżetu Obywatelskiego jest dwukierunkowa dla rowerzystów (kontraruch). I tylko dzięki temu udogodnieniu była ta ulica wykorzystywana przez rowerzystów. Korzystanie z tej ulicy w przeciwnym kierunku było wcześniejsze prawie niewykorzystywane gdyż rowerzysta mógł tam się dostać jedynie po wcześniejszym przejechaniu jezdnią ul. Uniwersyteckiej (od południa). I tu dochodzimy do tego skrzyżowania 

Właśnie trwają prace nad wykonaniem niewielkiego, mającego raptem 35 metrów długości, fragmentu drogi dla rowerów.

Wjazd od strony ul. KamińskiegoWjazd od strony ul. Kamińskiego Wjazd od strony ul. JaraczaWjazd od strony ul. Jaracza 

Połączy ona ul. Kamińskiego z ul. Jaracza w taki sposób, aby możliwym było przejechanie tego fragmentu w obu kierunkach. Pomalowany na czerwono przejazd przez ul. Jaracza, wywołał ostatnio kontrowersje. Okazuje się jednak, że powstał on tak szybko ze względu na ryzyko załamania pogody, kiedy to malowanie czegokolwiek nie byłoby już możliwe. Stąd do czasu ukończenia prac - żółte "iksy" przekreślające tymczasowo ten przejazd. 

Jaracza Kamińskiego mapa

Skorzystają na tym rozwiązaniu zarówno mieszkańcy ul. Kamińskiego, zrowerowani pracownicy biurowca Comarch, ale także studenci Uniwersytetu Łódzkiego którego siedziba Wydziału Filozoficzno-Historycznego znajduje się tuż obok. 

Całą inwestycja nie mogłaby powstać bez poparcia łodzian w budżecie obywatelskim, którzy w 2016 roku zagłosowali na projekty "rowerowe Śródmieście".  

{hb}