Straż Miejska w Łodzi prowadzi bezpłatne znakowanie rowerów dla mieszkańców Miasta. Wystarczy mieć ze sobą dowód posiadania roweru i odwiedzić jeden z punktów w których znakowane są rowery - za darmo 

Wyjaśnia Radosław Kluska naczelnik wydziału dowodzenia Straży Miejskiej w Łodzi. 
Straż Miejska w Łodzi zajmuje się świadczeniem usługi polegającej na znakowaniu rowerów. Usługa ta jest bezpłatna i świadczona w siedzibie Oddziałów Dzielnicowych Straży Miejskiej (kliknij po wykaz)

W dni powszednie rowery znakujemy w siedzibach Oddziałów Dzielnicowych w terminach:

  • Śródmieście (ul. Piotrkowska 112) - od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-12.00 
  • Bałuty (ul. Mokra 10) - poniedziałki w godzinach: 10.00-12.00 
  • Widzew (al. Piłsudskiego 100) - wtorki w godzinach 12.00-14.00 
  • Górna (al. Politechniki 32) - środy w godzinach 8.00-13.00 
  • Polesie (ul. Krzemieniecka 2b) - czwartki w godzinach 10.00-12.00 

Znakowanie rowerów, odbywa się za pomocą urządzenia grawerskiego "GRAWER", na prośbę właściciela roweru, który powinien posiadać przy sobie dowód osobisty (potrzebny numer PESEL) oraz dowód potwierdzający, że rower jest jego własnością (np. rachunek). Rower znakowany jest na dole ramy - na spodzie suportu, obok miejsca gdzie zwykle jest znak seryjny roweru. Każdy otrzymuje legitymację potwierdzającą oznakowanie roweru, oraz zachęcamy do naklejenia małej informacji o dokonaniu oznakowania. Cała procedura zajmuje dosłownie kilka chwil. W przypadku kradzieży policja od razu zgłasza się do nas aby ustalić właściciela roweru.

{hb}
Foro: Ewa Dudkiewicz