Czekamy na zgłoszenia osób, które posiadają swój rower ale nie ośmieliły się jeszcze przejechać z domu do pracy/szkoły/na zakupy. Pomożemy!

Akcja praktycznej nauki jazdy rowerem po mieście jest skierowana do wszystkich osób pełnoletnich, które mają podstawową teoretyczną wiedzę z zasad ruchu drogowego (także do osób posiadających kartę rowerową lub prawo jazdy), ale boją się jeździć po ulicy, mają wątpliwości jak zachować się na drodze w trudnym miejscu swojej trasy do pracy, na uczelnię, albo po prostu nigdy wcześniej nie próbowały jeździć po ulicy. Naszym celem nie jest uczenie Was jazdy w stu procentach zgodnie z prawem, ale jazdy przede wszystkim bezpiecznej dla Was.

Twój osobisty instruktor rowerowy przyjedzie po Ciebie w wybrane przez Ciebie miejsce, pomoże Ci zaplanować najbardziej optymalną trasę a następnie razem z Tobą, pokazując jak należy się zachować na drodze, przejedzie wybraną trasą tłumacząc niuanse jazdy. Aby wziąć udział w „nauce jazdy”, niezbędne jest posiadanie sprawnego technicznie roweru wyposażonego w przepisowe oświetlenie, sygnał dźwiękowy i co najmniej jeden sprawny hamulec. Sprawność roweru zostanie sprawdzona przed wyruszeniem w drogę! W razie niesprawności roweru - nauka jazdy nie odbędzie się, a instruktor ograniczy się do porad odnośnie wyboru optymalnej trasy oraz doradzenia, co w rowerze może wymagać wymiany bądź naprawy.

Rowerzystów - instruktorów jest niewielu, więc ilość osób, które mogą wziąć udział w szkoleniu jest ograniczona. W przypadku ilości zgłoszeń, które przerosną nasze możliwości, pierwszeństwo udziału będą miały osoby, których trasa dojazdu jest dość krótka, gdyż to daje nam możliwość przeszkolenia większej liczby osób. W razie niewielkiej liczby zgłoszeń i wolnych miejsc, szkolenie można będzie odbyć kilka razy.

Aby wziąć udział w naszym bezpłatnym kursie należy wypełnić zgłoszenie i wysłać za pomocą formularza (czas oczekiwania na odpowiedź - do dwóch tygodni)

Skontaktujemy się z Tobą aby pomóc Ci w wybraniu dogodnej trasy z domu do pracy/szkoły. Podaj nam przybliżone miejsce startu i zakończeni - punkt orientacyjny, budynek lub skrzyżowanie. Dobierzemy odpowiedniego rowerzystę, znającego Twoją okolicę.

Najczęściej zadawane pytania:
Nie pasuje mi żaden z terminów. Czy jest możliwość odbyć szkolenie w innym terminie?

  • Być może uda się to zrobić, ale w tej chwili nie możemy tego zagwarantować. Proszę przysłać zgłoszenie, spróbujemy znaleźć chętnego instruktora.

Czy jest możliwość wybrania sobie instruktora?

  • Nie. Instruktorzy są przypisani do konkretnych dzielnic i okolic po których się poruszają. Chodzi o to by możliwie najlepiej mogli zaplanować Waszą trasę. Ponieważ znają ją z praktyki są wtedy najbardziej efektywni

Kim są instruktorzy?

  • Instruktor rowerowy to doświadczony rowerzysta bądź rowerzystka poruszający się codziennie po mieście i mający dużo praktycznego doświadczenia w takiej jeździe. Nie są policjantami, nie są zawodowymi instruktorami nauki jazdy, nie są też egzaminatorami. To ludzie zupełnie jak Ty - tylko z nawiniętymi na koła masą kilometrów i dużym bagażem doświadczeń na rowerze. Za kilka lat być może też będziesz tak jeździć.

Z jaką prędkością będziemy jeździć?

  • Spokojnie, w tyle na pewno nie zostaniesz. Nie będzie to prędkość zawodowego kolarza ani prędkość dziecka – po prostu instruktor dostosuje swoje tempo do Ciebie.

Instruktor proponował mi jazdę w sposób niezgodny z prawem? Dlaczego?

  • Rowerzysta w mieście czasem musi wybierać pomiędzy prawem a bezpieczeństwem. Nasi instruktorzy zostali poinstruowani, by koncentrować się na jeździe bezpiecznej i unikaniu sytuacji niebezpiecznych, dlatego okazjonalnie mogą proponować zachowania niezgodne z prawem. Jeżeli masz wątpliwości co do danego manewru lub sposobu jazdy - zapytaj instruktora, wyjaśni.

Jeżdżę rowerem od dawna. Widzę, że brakuje Wam ludzi. Czy mogę zostać Waszym instruktorem?

  • Skontaktuj się z nami, kto wie - może będą kolejne edycje. Musimy też poznać Ciebie i Twój styl jazdy, gdyż nie każdy doświadczony rowerzysta ma predyspozycje do bycia instruktorem.

Mieszkam pod Łodzią. Czy mogę uczestniczyć w korepetycjach rowerowych?

  • Tak, o ile tylko któryś z instruktorów zgodzi się do Ciebie pojechać. Proszę przesłać zgłoszenie, zobaczymy co da się zrobić ;-) Pamiętaj jednak, że instruktorzy najlepiej doradzą na trasach, które sami znają. Dlatego przygotuj się na to, że Twoje szkolenie może być nieco mniej efektywne.

{ps;hb}