Uważasz się za świetnego rowerzystę i sądzisz, że nigdy nie spowodujesz wypadku? Nie ma w życiu nic pewnego! Dlatego, aby mieć spokojną głowę, warto się ubezpieczyć

Wypadki, których sprawcami są rowerzyści, najczęściej wynikają z wymuszenia pierwszeństwa na przejazdach/ przejściach. Dochodzi wówczas do zderzenia z innymi uczestnikami ruchu. Kosztowne może okazać się także zahaczenie o inny pojazd i np. uszkodzenie lusterka czy zarysowanie lakieru. Konieczność wypłacenia odszkodowania za powstałe uszkodzenia bywa wówczas bolesna...

Mając ubezpieczenie OC/NNW możesz spać spokojnie - Twój ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie Tobie oraz poszkodowanemu. W przypadku zdarzenia mówisz: spokojnie, jestem ubezpieczony skontaktuj się z moim ubezpieczycielem, a on wypłaci odszkodowanie. Bez ubezpieczenia jesteś zobowiązany do pokrycia kosztów z własnej kieszeni, co zwykle jest drogie. Dlatego zachęcamy do ubezpieczenia się.

UbezpieczenieOCNNW

 NNW – ubezpieczenie skierowane jest dla wszystkich rowerzystów będących na terenie Polski. Osoby poniżej 18 roku życia powinny posiadać kartę rowerową. Ubezpieczenia obejmuje wypłatę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu będącego następstwem nieszczęśliwego wypadku. Kwota odszkodowania wyliczana jest od sumy ubezpieczenia, procentowo do częściowego uszczerbku i 100% kwoty w przypadku śmierci ubezpieczonego. Zwrot poniesionych kosztów jednorazowego nabycia protez do wysokości 10% sumy ubezpieczenia; dietę szpitalną, wizyt lekarskich, zakup lekarstw i środków opatrunkowych; leczenia szpitalnego, poniesione w ciągu 2 lat od wypadku. Ubezpieczenie obejmuje zwykłą jazdę na rowerze np. jadąc do pracy spadniesz z roweru, prowadząc rower wywrócisz się, lub wjedziesz rowerem w drzewo itp. i doznasz uszczerbku na zdrowiu należy ci się odszkodowanie.

OC – ubezpieczenie od odpowiedzialności przydaje się w przypadkach kiedy jadąc rowerem np. uszkodzimy komuś lusterko w samochodzie, zarysujemy lakier zderzymy się z pieszym czy innym rowerzystą. Mając takie ubezpieczenie w razie wypadku mówisz że jesteś ubezpieczony, a ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy, oraz ewentualne koszty sądowe. Aby poszkodowany otrzymał odszkodowanie z naszej polisy należy w terminie do 7 dni zgłosić to do ubezpieczyciela.

Zarówno NNW i OC nie obejmują udziału w rajdach rowerowych, ataków terrorystycznych, działań wojennych, oraz obowiązują wyłącznie na terytorium Polski. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać kartę rowerową.

Ryzyka jakie możesz zabezpieczyć:

  • jeśli w czasie jazdy lub prowadzenia roweru zdarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek, otrzymasz odszkodowanie (NNW)
  • ktoś ukradnie Ci bagaż, kiedy poruszasz się na swoim rowerze, (bagaż)
  • ktoś zniszczy wyposażenie stałe Twojego roweru np. bagażnik, koło, (casco roweru)
  • gdy spowodujesz wypadek lub potrącisz pieszego (OC),
  • uszkodzisz coś, jadąc rowerem, prowadząc go, wsiadając lub zsiadając z niego np. zarysujesz komuś karoserię (OC)

Wystarczy zalogować się na stronie (kliknij) i przejść do zakładki PRODUKTY>ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE następnie wyszukać frazę “BEZPIECZNY ROWERZYSTA” . W kolejnym etapie wybieramy odpowiedni dla nas PAKIET i klikamy ZŁÓŻ ZAPYTANIE. Polisa zostanie wystawiona na wskazane dane do pobrania i opłacenia przelewem. Dodatkowo możesz również wesprzeć naszą organizację wpisując Fundacja Fenomen jako organizacja wspieraną. Dzięki czemu otrzymamy od ideafairplay drobną darowiznę która trafi na cele pro-rowerowe.

 Od tej pory jesteś ubezpieczony!