Udało się stworzyć mapę i statystyki prezentujące w jaki sposób łodzianie korzystają z Łódzkiego Roweru Publicznego, który działa w naszym mieście od maja roku 2016

Mapę można znaleźć pod adresem https://lodznamapach.pl/lrp/ natomiast statystyki dotyczące poszczególnych stacji na https://lodznamapach.pl/lrp/station.

Opis funkcjonalności znajdziecie na witrynie autora opracowania - tutaj.

Mapa pokazuje najliczniejsze kierunki wypożyczeń z każdej stacjiMapa pokazuje najliczniejsze kierunki wypożyczeń z każdej stacjiPo wybraniu stacji na mapie można też łatwo przejść do jej bardziej szczegółowych statystyk. Ze względu na małą ilość wolnego czasu nie udało mi się stworzyć wszystkich elementów które planowałem, a to co jest jednocześnie nie jest zbyt piękne – ale działa poprawnie, a ze względu na zbliżające się głosowania do budżetu obywatelskiego chciałem udostępnić chociaż to co jest – aby mieszkańcy, potencjalnie głosujący na rozmieszczenie nowych stacji roweru publicznego – mieli możliwość sprawdzenia samemu gdzie ruch jest największy.

W danych wyświetlane są także podróże które rozpoczęły i zakończyły się w tej samej stacji – nie jest to błąd, takie wypożyczenia także się zdarzają. Wykluczono jednak (ze wszystkich analiz) nieudane wypożyczenia – czyli takie, które rozpoczęły i zakończyły się w tej samej stacji, ale trwały mniej niż 10 minut.

Jeżeli masz jakieś uwagi – kontakt znajdziesz tutaj.

W tej chwili dostępne są dane za cały 2016. 

Źródło danych: Dane zostały udostępnione przez Zarząd Dróg i Transportu, który – zgodnie z umową zawartą z firmą Nextbike – otrzymuje je co miesiąc. Są to dane publiczne, z których korzystać może każdy. Będziemy starali się na bieżąco aktualizować te dostępne na stronie.

{mw}