Na specjalnej konferencji prasowej zapowiedziano plany rozbudowy ŁoRPa na 2017 rok. Stacje mają pojawić się na wszystkich dużych osiedlach mieszkaniowych w Łodzi. Tylko kiedy?

Podczas spotkania z dziennikarzami pokazano plany rozbudowy Łódzkiego Roweru Publicznego w 2017 roku. Nowe stacje pojawią się nie od początku wznowienia działania systemu (1 marca 2017) ale w miarę możliwości proceduralnych. Całą pulę 103 nowych stacji podzielono na dwa etapy: I który pojawi się w ciągu 3 miesięcy, i II na którego trzeba rozpisać osobny przetarg. A z przetargami bywa różnie i nie ma pewnością jak szybko uda się go rozstrzygnąć. 


Mapa zasięgu rozbudowy (ok 3 miesięcy). Drugi etap obejmie także pozostałe osiedla.

Na konferencji udało się nieco więcej wyjaśnić 
 

https://youtu.be/Fqvv_YNOvlM

W wyniku postanowień komitetu sterującego rowerem publiczny ustalono, że w pierwszej kolejności mają pojawić się stacje w pierścieniu okalającym dotychczasowy obszar działania ŁoRPa. Zatem pojawią się nowe stacje zarówno na Retkini i Karolewie, Teofilowie, Widzewie, Górniaku. W drugim etapie pojawią się na Radogoszczu, zachodnich częściach Teofilowa i Retkini, wschodnich Widzewa oraz Janowie i Olechowie, oraz na południu czyli na Chojnach. 

Ile stacji uda się postawić w pierwszym etapie, tego jeszcze nie wiadomo do końca. Wszystko zależy od dostawcy, który musi wycenić możliwości. 

Spotkanie odbyło się na dworcu PKP Łódź Fabryczna, na którym także pojawią się stacje ŁoRPa. Czas juz poważnie myśleć nad rowerem metropolitarnym obejmującym więcej miejscowości w województwie łódzkim. Świetnym kręgosłupem dla tego przedwsięwzięcia są stacje Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. 

 
Relacja w tuŁódź.com

 

Wybrane osiedla: 

Teofilów-WielkopolskaTeofilów-Wielkopolska Doły i JulianówDoły i JulianówGórniak, Piastów-Kurak, Chojny-DąbrowaGórniak, Piastów-Kurak, Chojny-DąbrowaRetkinia i KarolewRetkinia i KarolewWidzew-Wschód i Stary WidzewWidzew-Wschód i Stary Widzew

{hb,ip}