30 maja 2024

Porady prawnika

Bartosz Prusiński jest adwokatem z kilkunastoletnim stażem zawodowym i jeszcze większym stażem rowerowym. Regularnie uczestniczy w łódzkich Masach Krytycznych. Dwa kółka to dla niego świetna forma codziennej aktywności i sposób na niebanalne spędzenie czasu z rodziną. 

Opisuje problemy prawne rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego. „Rowerzyści zazwyczaj są poszkodowanymi w przypadku kolizji czy stłuczki. Trzeba pamiętać, że można skutecznie dochodzić swoich praw np. odszkodowawczych – mówi adwokat Prusiński”

Do Bartosza możesz napisać na: prusinski@kap.com.pl

Wypadek. Twoja wina. Przynajmniej wszyscy tak twierdzą. Emocje nie pozwalają ocenić sytuacji na chłodno, dlatego weź głęboki oddech i świadom swych praw podaj tylko niezbędne informacje o sobie i przebiegu zdarzenia

Wypadek jest zawsze bardzo stresującą sytuacją dla wszystkich uczestników zdarzenia. Miejmy nadzieję, że kolizje, stłuczki będą omijały nas szerokim łukiem. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się jak należy postępować jeśli jesteśmy poszkodowanymi w  wypadku czy kolizji i doszło do uszkodzenia roweru, innego pojazdu lub użytkownika drogi.