Dobra wiadomość dla śledzących postępy prac przy budowie drogi rowerowej. Brakujący odcinek zostanie jednak wybudowany. Wykonawca prac już przystąpił do działania

Budowa która rozpoczęła się w sierpniu 2018 roku miała zostać ukończona w maju 2019. Nadal jednak trwa. Informowaliśmy już (kliknij) w osobnym artykule o opóźnieniach oraz o ryzyku niedokończenia wschodniego odcinka pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Stefana a rozwidleniem z ul. Zachodnią (obok remizy straży pożarnej). Zobacz na poniższej fotografii którego odcinka cały czas brakowało. Ale to się ma niebawem zmienić. 

Co ma powstać na tym odcinku? 
Tutaj widać rozwidlenie ul. Zgierskiej i Zachodniej. Do tego miejsca od południa droga dla rowerów już jest zbudowana. Podobnie po zachodniej stronie. Prace jakie pozostały do wykonania, to przejazd dla rowerów przez ul. Zgierską, ominięcie przystanku autobusowego (droga będzie poprowadzona pomiędzy parkingiem a wspomnianym przystankiem). Przy okazji pojawią się też nowe chodniki oraz przejście dla pieszych przez ul. Zgierską (obok przejazdu)

Następnie przejazd obok istniejącego już przejścia dla pieszych przez skrzyżowanie z ul. Dolną. Obok apteki i stacji benzynowej. 

Następnie wzdłuż byłego Urzędu Stanu Cywilnego, aż po skrzyżowanie z ul. Stefana. Dalszy odcinek jest już ukończony. 

Póki co, pojawiły się jedynie słupki tymczasowej organizacji ruchu. Ponoć to właśnie sprawy własnościowe tego fragmentu były przyczyną tak ogromnego opóźnienia - Zarząd Inwestycji Miejskich wyłonił wykonawcę, nie mając praw własnościowych do terenu budowy.
ZgierskaABC
ZgierskaABCslupki

Lada dzień zaczą się pierwsze prace rozbiórkowe, a później zasadnicza budowa. 

ZgierskaStefana

Do czasu zakończenia prac, ruch rowerowy odbywa się po jezdni (droga dla rowerów po zachodniej stronie Zgierskiej nadal nie została oddana do użytku). 

AKTUALIZACJA 30 kwietnia 2020

Prace rozbiórkowe już trwają.ZgierskaStefana budowa 0 IV

ZgierskaStefana budowa 1 IV

ZgierskaStefana budowa 2 IV


{hb}