Trwająca od sierpnia zeszłego roku modernizacja drogi dla rowerów wzdłuż ul. Zgierskiej wszystkim dała się we znaki. Gdyby prace szły w takim tempie jak obecnie po przeciwnej stronie jezdni, to już dawno nastąpiłoby odebranie prac

Budowa rozpoczęła się w połowie zeszłego roku i cały czas napotykała na jakieś dziwne przeszkody. Urzędnicy rozkładali ręce mówiąc, że to wykonawca. Nieoficjalnie wykonawca twierdził, że nie projekt był niedokładny i wymagał wielu korekt. A to wszystko zabierało cenny czas. ZachodniaPlanSzczegóły całej modernizacji opisujemy w osobnym artykule, w którym dostępne są także odcinki dokumentacji projektowej (kliknij) 

Tydzień temu zaczęto już wylewać ostatnia z dwóch warstw masy bitumicznej po zachodniej stronie ul. Zgierskiej. Rozpoczęto także prace po stronie wschodniej.  

Gotowy jest niemal cały zachodni odcinek od skrzyżowania z ul. Pojezierską do skrzyżowania z ul. Dolną. Trwają tam już tylko prace porządkowe i sianie trawników.

zgierska dron6

Wjazdy na osiedlowe ulice zostały szczególnie oznakowane. Całość się na poziomie chodnika i drogi dla rowerów, dodatkowo dojeżdżające samochody mają zmienioną strukturę nawierzchni. 
IMAG0744b

Dla porównania przedstawiamy fotografie skrzyżowania z ul. Wspólną, gdzie tydzień temu dopiero rozpoczęto zdejmowanie starego chodnika, a dzisiaj jest już zupełnie inny krajobraz. 
 zgierska dron4zgierska dron5

Różnicą pomiędzy dwiema stronami ul. Zgierskiej jest także to, że po zachodniej (ukończonej) stronie urzędnicy wymyślili sobie na trzypasmowej jezdni zatokę autobusową, która o kilkaset tysięcy zwiększyła budżet całej inwestycji. 

zgierska dron2

Zaś po wschodniej stronie obejdzie się już bez zatoki, niemniej droga dla rowerów zostanie odgięta aby ominąć peron przystankowy. 

zgierska dron7zgierska dron8 

 Główny front robót jest obecnie po wschodniej stronie ul. Zgierskiej - od Wspólnej do Julianowskiej. 
IMAG0750bIMAG0747bIMAG0746b

Niestety, pomimo kilkurotnych apeli na przestrzeni roku Zarząd Inwestycji Miejskich nie zrobił nic aby na skrzyżowaniu z ul. Julianowską i Pojezierską dobudować brakujące przejazdy dla rowerów (kolor żółty) 
ZgierskaPojezierska zgierska dron1

{hb}