Brak połączenia rowerowego pomiędzy Łodzią z Zgierzem nadal nie jest rozwiązany. Ale coś się zmieni po stronie Łodzi, niewiele ale choć w małym stopniu

 Trwająca modernizacja torowiska tramwajowego w Zgierzu niestety, nie przynosi żadnych ułatwień do jazdy rowerem po ul. Łódzkiej którą można dojechać do Łodzi. Po przekroczeniu granicy także nie jest łatwo gdyż droga dla rowerów pojawia się dopiero za skrzyżowaniem z ul. Borówkową... i to w taki sposób, że wjechać tam jest bardzo trudno. Teraz może się to nieznacznie poprawić. 

helenowek00

Choć to nadal nie rozwiązuje problemu osób poruszających się rowerami całymi rodzinami ze Zgierza do Łodzi. 

Z informacji jakie uzyskaliśmy z Zarządu Dróg i Transportu, trwają prace nad wyznaczeniem dwóch przejazdów dla rowerów przez ul. Zgierską i ul. Okulickiego. Wszystko ma zostać zbudowane przy okazji modernizacji torowiska tramwajowego łączącego zajezdnię, krańcówkę i granicę ze Zgierzem. 

helenowek01

Dzięki temu urywająca się przed ul. Borówkową droga dla rowerów zyska kontynuację w stronę Nowej Gdyni 

helenowek02

Tutaj gdzie obecnie nie było prawie żadnego utwardzonego dojścia, ma pojawić się nowa nawierzchnia. 

helenowek03

Pomiędzy torowiskiem w kierunku Zgierza, a ogrodzeniem zajezdni MPK Helenówek, ma pojawić się ciąg pieszo-rowerowy.

helenowek04

Niestety to nadal nie ułatwi poruszania się rowerem dalej dla tych, którzy już teraz wybierają rower na trasie Zgierz-Łódź.

helenowek05

Ciąg pieszo-rowerowy, prawdopodobnie wykonany z asfaltu, będzie dociągnięty do ul. Stara Baśń - tuż obok krańcówki Helenówek. 

helenowek06

A dalej pozostaje ścieżka o podłożu gruntowym prowadząca do lasu. 

helenowek07

Łatwiej dzięki temu będzie dojechać rowerem do Nowej Gdyni lub przez las i osiedle domów jednorodzinnych ominąć pewien spory fragment ul. Łódzkiej w Zgierzu.