Dzisiaj przypada 700 dzień budowy drogi dla rowerów wzdłuż ul. Zgierskiej i Zachodniej. Jest to jednocześnie 450 dzień po pierwotnym terminie ukończenia. Budowa nadal trwa i podany jest kolejny termin

Budowa rozpoczęła się z rocznym opóźnieniem i wystartowała 23 sierpnia 2018 roku (kliknij). Miała ukończyć się 30 kwietnia 2019 roku, ale okazało się że zawinił pracownik ZIM (który został zwolniony). Dopiero rok po terminie ZIM uzyskał prawa do gruntu i dał zielone światło do ukończenia prac. W czerwcu 2020 otrzymaliśmy zapewnienie, że termin zakończenia ustalono na 27 lipca 2020 (kliknij). Jak się okazuje, ten termin także nie zostanie dotrzymany, a tym razem ZIM miał problemy z uzyskaniem ustaleń z PGE. Co prawda zlikwidowano park maszynowy na którym gromadzony był ciężki sprzęt i kruszywo, ale trochę prac jeszcze pozostało.  

Dzisiaj otrzymaliśmy informację od rzecznika urzędu, że ostateczny termin został ustalony na 10 sierpnia 2020. Czy niespełna 2 tygodnie wystarczą na ukończenie tych niedociągnięć? Oceńcie sami 

Niemal ukończony jest nowe przejazd na rozwidleniu ul. Zgierskiej i Zachodniej. Przejście dla pieszych wymaga już tylko wymalowania zebry. 
ZgierskaZachodnia2307

Na wysokości targowiska jest już przynajmniej jedna warstwa asfaltu 
ZgierskaTagowisko2307

Widać jednak braki w połączeniu DdR z pobliskim parkingiem, który ma być przejezdny dla rowerzystów 

ZgierskaTagowisko 2307

Najwięcej do ukończenia jest na samym skrzyżowaniu z Dolną. 
ZgierskaDolna2307

Pomimo doprowadzenia drogi dla rowerów z obu stron, podpięcia sygnalizatorów, to prace na przejeździe przez torowisko nawet się jeszcze nie zaczęły. 

ZgierskaDolna 2307

Bez zmian pozostaje też sytuacja na skrzyżowaniu z Limanowskiego, gdzie wszystko zostało już zbudowane, tylko pozostaje wymalowanie we właściwym miejscu przejść dla pieszych oraz namalowanie przejazdów dla rowerów. 

ZachodniaLimanowskiego2307

Zaś na kolejnym skrzyżowaniu w stronę centrum miasta - z Lutomierską, nadal nie ukończono jednej warstwy asfaltu, nie rozpoczęto budowy przejazdu dla rowerów w poprzek ul. Zachodniej. Choć dzisiaj trwały jakieś prace na południowym narożniku. 
ZachodniaLutomierska2307

Czy widząc te zaległości można wierzyć, że ukończą je do 10 sierpnia? 

Przypominamy, że cały odcinek drogi (od Pojezierskiej do parku Staromiejskiego) jest placem budowy. Z uwagi na brak zgody Biura Inżyniera Miasta UMŁ, nawet ukończone odcinki nie są dopuszczone do ruchu. Zatem znaki nakazu są pozasłaniane, więc teoretycznie jedyna dozwolona jazda rowerem po tej ulicy winna odbywać się po jezdni. Tyle że część znaków jest odsłonięta, a wielu kierowców nie rozumie że rowerzyści jadący po jezdni nie łamią w przepisów jeśli droga dla rowerów nie jest ukończona i oddana do użytku. 

{hb}