Ta budowa trwała za długo, popełniono za wiele błędów. Miejmy nadzieję że urzędnicy wyciągną wnioski. Rowerzystów zapraszamy do korzystania z nowej trasy

Po 718 dniach budowy, zaliczając 468 dni opóźnienia... w końcu jest! Gotowe połączenie Radogoszcza z Centrum oddanedo użytku.

Jedną z wątpliwości jakie podnosiła pewna część zmotoryzowanych, to wyimaginowany problem pasów ruchu przed skrzyżowaniem ul. Zgierskiej i Dolnej. 
ZachodniaZgierskaPasy

Jak widać, lewy pas jest jedynie do zawracania, ale nie ma możliwości aby ktoś się zagapił i na niego wjechał, gdyż pojawia się on dopiero przed skrzyżowaniem. Jadący prosto i pozostający na swoim pasie, nadal będzie miał taka możliwość. 
ZachodniaZgierska Pasy

Długo wyczekiwane malowanie przejazdów na skrzyżowaniu z ul. Limanowskiego pojawiło się w ciągu jednej nocy. 
ZachodniaLimanowskiegoPrzejazdy

Podobnie jak wszystkich zaskoczyło uporanie się w ciągu jednego dnia z wybudowaniem przejazdu przy Lutomierskiej! 
ZachodniaLutomierskaGotowe

Wątpliwości wzbudza jednak naprowadzenie drogi dla rowerów przed skrzyżowaniem z ul. Dolną. Jest słup podtrzymujący sieć trakcyjną, niestety w żadnej sposób nie został on oznakowany znakami ani namalowaniem na nawierzchni. 
DolnaSlup

A na koniec pewien kwiatek na skrzyżowaniu z ul. Lutomierską. Znak prawidłowo wskazuje brak możliwości wjechania na jezdnię w tym miejscu. Niemniej znaki poziome na jezdni uniemożliwiają wjazd na drogę dla rowerów z jezdni ul. Lutomierskiej i Zachodniej. A właśnie w tym celu został wybudowany. 
ZachodniaLutomierskaLinia

Niedopatrzenie zostało już naprawione 

{hb}