Tereny Widzewskiej Manufaktury przy al. Piłsudskiego 135 już wkrótce odzyskają dawny blask i otrzymają nowe funkcje. Powstanie tutaj projekt oferujący jednocześnie biura, mieszkania na wynajem, lokale handlowo-usługowe oraz otwarte przestrzenie do odpoczynku i rekreacji, w tym strefę gastronomiczną i kulturalną
Wspólnym punktem spotkań dla wszystkich użytkowników i gości oraz zielonym sercem inwestycji będzie zrewitalizowany 100-letni park z fontanną. Nowoczesne biura klasy A znajdą swoje miejsce w dawnej przędzalni „amerykańskiej” (przerabiano w niej bawełnę z USA), natomiast na cele mieszkaniowe zostaną zaadaptowane obiekty skręcalni oraz przewijalni.
WiMa1

W nowej koncepcji Widzewskiej Manufaktury niezwykle ważne było stworzenie nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie przestrzeni do pracy, mieszkania i rekreacji z pełnym poszanowaniem historycznego dziedzictwa tego miejsca. Dlatego, w projekcie architektonicznym zostały zachowane elementy zabudowy dawnej fabryki, w szczególności ceglane mury ścian zewnętrznych oraz oryginalne żeliwne słupy w zaplanowanych przestrzeniach biurowych i na terenie parku. Estetyka bryły obiektu biurowego w części nadbudowywanej pochodzi z inspiracji układem nici przędzalnianych, co stanowi nie tylko efektowny zabieg wizualny, a też ukłon w kierunku historii i pierwotnej funkcji tego budynku.

Tyle czytamy na stronie inwestora

WiMa2

Postaramy się dowiedzieć co inwestor planuje z myślą o osobach poruszających się rowerami. Tym bardziej, że droga dla rowerów wzdłuż al. Piłsudskiego jest w tym miejscu bardzo potrzebna. Tymczasem na wizualizacjach jej brakuje, ale są za to rowerzyści. 

WiMa3

{hb}