Przy al. Mickiewicza obok budowanego biurowca Hi:Piotrkowska i hotelu Hilton powstaje w końcu chodnik. Dotychczasowy asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy stanie się drogą dla rowerów

Jeszcze w 2016 roku przestrzeń ta wyglądała kompletnie inaczej. 

Wymalowana na kostce brukowej "śmieszka" rowerowa, a obok pusty plac po wyburzonej kamienicy.  
Jednak wykonawca postąpił w sposób dość niestandardowy i pierwsze co zbudował to asfaltową drogę dla rowerów, która przez kolejne 4 lata służyła także pieszym. 

Teraz, kiedy budynek biurowca i hotelu jest już niemal ukończony, przyszedł czas na wykonanie "przedpola" budynków. W tym wspomniany chodnik. 
Hitlon chodnik IV 2020 1Hitlon chodnik IV 2020 2Hitlon chodnik IV 2020 3Hitlon chodnik IV 2020 7

 Kiedy prace zostaną ukończone, ruch pieszych zostanie skierowany na ten chodnik, zaś asfaltowa przestrzeń oddana użytkownikom rowerów.  

Hitlon chodnik IV 2020 4

Przypomnijmy, że pierwotnie to skrzyżowanie miało wyglądać zupełnie inaczej a wyjazd z drogi rowerowej na północ (w al. Kościuszki) miał być rozwiązany w nieco inny sposób. 

W miejscu gdzie obecnie stoi zaplecze budowy (kontenery) powstanie placyk manewrowy dla samochodów odwiedzających hotel i biurowiec (parking podziemny). 
Hitlon chodnik IV 2020 5

Rowerzystom chcącym skręcić w prawo na północ w al. Kościuszki, pozostaje mały łuk umożliwiający włączenie się do ruchu. 

Hi Piotrkowska to kompleks trzech budynków, który powstaje w centrum Łodzi. Inwestycja składa się z dwóch budynków biurowych oraz hotelu sieci Hampton by Hilton. Zakończono konstrukcję 82-metrowej wieży, co sprawia, że budynek stał się najwyższym łódzkim biurowcem. Pozostałe dwa obiekty inwestycji, czyli hotel i biurowiec, zlokalizowane są od strony ulicy Piotrkowskiej. Budowa Hi Piotrkowska ma potrwać do czerwca 2020 roku.

Czy jest szansa na jakaś roślinność? Wygląda na to, że miejsce pod to jest szykowane. 
Hitlon chodnik IV 2020 6

{hb}