Na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego z al. Mickiewicza pojawiło się małe udogodnienie dla rowerzystów. Pomaga ono skomunikować rowerowo biurowiec TomTom z drogą dla rowerów wzdłuż al. Mickiewicza

Połączenie jest wyznaczone na istniejącym szerokim chodniku wykonanym z kostki betonowej, zatem z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu. Ale pozwala bezproblemowo włączyć się w jezdnię ul. Żeromskiego. ZeromskiegoMickiewicza

Było pomyślane tak, aby przy okazji ułatwić dojazd do biurowca TomTom, którego wielu pracowników dojeżdża do pracy rowerami. W ten sposób mogą bez problemów wyjechać z parkingu i dojechać do pobliskiej drogi dla rowerów.
ZeromskiegoMickiewiczaTomTom

Jednak z tego połączenia mogą korzystać także ci, którzy chcą dalej kontynuować jazdę jezdnią ul. Żeromskiego. 
ZeromskiegoMickiewiczaCPR1Od strony al. Mickiewicza pojawiły się już znaki mówiące o tym, że jest to CPR - ciąg pieszo-rowerowy. Który kończy się zaraz za bramą wjazdową do parkingu TomTom. Na jezdni pojawiła się przestrzeń wyłączona z ruchu, która odsuwa tor jazdy samochodów od krawężnika. Dalej sierżant rowerowy wskazuje tor jazdy rowerów po jezdni - dalej na północ rowerem można poruszać się tylko w jednym kierunku. 
ZeromskiegoCPRwyjazd

Jezdnia w tym miejscu ma 7 metrów szerokości, zatem ta mała zmiana z pewnością nie będzie odczuwalna dla kierowców, a pozwoli na bezpieczne włączenie się rowerzystów do ruchu. 
ZeromskiegoMickiewiczaProjekt

Może kiedyś doczekamy się remontu nawierzchni, także tej na jezdni? 

{hb}