W rozbudowywanym parku logistycznym na Olechowie powstała już droga dla rowerów. Teraz przy okazji powstawania kolejnych magazynków dobudowano kolejny kilometr 

Jedrzejowska 2021 1O trwającej budowie prywatnego inwestora informowaliśmy już w 2019 roku. Teraz można już zobaczyć jak wygląda ponad 2,5 km nowych dróg które nie mają połączenia z systemem pozostałych tras rowerowych w Łodzi.

sierpniu 2019 informowaliśmy (kliknij) że przy budowanym centrum logistycznym powstaje droga dla rowerów, która nie ma żadnego dojazdu. Na miejsce zabraliśmy radnych z komisji transportu aby naocznie przekonali się jak bezmyślnie przebudowano ul. Tomaszowską. Niestety, stan nie uległ poprawie, a sytuacja wydaje się absurdalna. Bo nowy kolejny odcinek drogi rowerowej mającej w sumie ponad 2500 metrów długości, w żaden sposób nie łączy się z istniejącą siecią tras rowerowych. 

Całość nowej drogi nanieśliśmy już na naszą mapę (kliknij), na której doskonale widać oderwanie od systemu tras w Łodzi. 

HUB nowa dzielnica

Ponieważ zaczęto budowę kolejnych hal magazynowych, zbudowano także kolejne odcinki ulic przy których wyznaczono asfaltowe ciągi pieszo-rowerowe. Kolorem czerwonym to odcinki które właśnie powstają.  

HUB 2021

HUB nowa 4

HUB nowa 1

HUB nowa 2

Nie wszystko jest jeszcze widoczne. 
HUB nowa 3

Bardzo szkoda, że cały ten system dróg dla rowerów zbudowany przez prywatnego inwestora, nie ma szans na bezpieczne połączenie z innymi drogami rowerowymi w Łodzi. Po ul. Tomaszowskiej jeździ coraz więcej ciężarówek i zwyczajnie jazda rowerem nie jest już za bezpieczne. 

{hb}