Zarząd Inwestycji Miejskich wyłonił w przetargu wykonawcę modernizacji ul. Szczecińskiej. Wykonawca ma zaprojektować i zbudować ulicę niemal od nowa 

Przetarg na stronie ZIM - kliknij 

Projekt zakłada modernizację odcinka od skrzyżowania z ul. Aleksandrowską do granicy miasta przy skrzyżowaniu z ul. Pancerniaków. Głównie chodzi o przebudowanie odcinka prowadzącego do dojazdu do węzła Aleksandrów Łódzki na drodze ekspresowej S14 - na którym powstał już fragment drogi dla rowerów na pograniczu Łodzi i Aleksandrowa. 

 SzczecinskaAleksandrowskaWizualizacja SzczecinskaRabienska2Wizualizacja SzczecinskaRabienskaWizualizacja SzczecinskaS14Wizualizacja SzczecinskaPodchorazychWizualizacja

Proponowaną koncepcję docelowego przebiegu prezentowaliśmy kilka miesięcy temu (kliknij). Nie jest to docelowy układ, gdyż ten ma zaprojektować wybrana w przetargu firma. O zamówienie konkurowało 5 podmiotów: 

SzczecinskaPrzetargOferty

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Trakcja Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, a jej wartość wynosi 87 605 620,75 zł. Podpisanie umowy z wybranym wykonawcą planowane jest na początek 2023 r. 

SzczecinskaPrzetargWynik