Po ogłoszeniu przetargu na budowę ul. Szczecińskiej okazało się, że nie zaprojektowano połączenia rowerowego w stronę z której GDDKiA takie połączenie zaplanowała

 Zachodnia obwodnica Łodzi w postaci drogi ekspresowej S14 budowana jest od kilku lat. Od przeszło miesiąca znacząca jej część jest już nawet oddana do użytku. Kierowcy mogą dojeżdżać od południa aż do węzła Aleksandrów Łódzki (wcześniej nazywany Łódź Teofilów).

I mimo że to inwestycja głównie dla zmotoryzowanych, to przy wspomnianym węźle powstała także droga dla rowerów. 

Póki co jadąc na wschód w stronę Łodzi, droga dla rowerów się urywa... ale ma zostać dobudowana dalej. Aż do granicy z Łodzią przy ul. Szczecińskiej. 

Jak poinformował nas Maciej Zalewski z GDDKiA w Łodzi: "GDDKiA Oddział w Łodzi otrzymała decyzję ZRiD nr 146/20, w której zostało zaprojektowane rozwiązanie posiadające drogę dla rowerów. W chwili obecnej zakończenie prac za rondem w kierunku ul. Szczecińskiej umożliwia wykonanie robót zgodnie z uzyskaną decyzją ZRiD po uzyskaniu środków finansowych."

S14dojazdGDDKiA3Od ronda węzła na S14 dalej w kierunku wschodnim widać także zaplanowaną (oznakowaną kolorem czerwonym) drogę dla rowerów. 

S14dojazdGDDKiA2

Czerwona linia widoczna jest na całym odcinku zaprojektowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad 

S14dojazdGDDKiA

Koniec opracowania zatrzymuje się na granicy Aleksandrowska Łódzkiego i Łodzi - tuż za pasem drogowym ul. Szczecińskiej (na powyższym opracowaniu sama ul. Szczecińska wygląda jak dotychczas). 
Ale tutaj pojawia się najnowszy przetarg ogłoszony już przez inną jednostkę jaką jest Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi o którym szerzej (w osobnym artykule).

SzczecinskaS14Wizualizacja

I tu okazuje się, że projektant wykonujący to opracowanie na zlecenie ZIM, z niewiadomych powodów nie uwzględnił dopięcia się z drogą dla rowerów do tej zaplanowanej "za miedzą". Nam uzyskanie takich informacji zabrało tydzień, projektant nie dość że miał sporo czasu to i dostał sporą gratyfikację finansową. 

GDDKiAs14ZIM Ciekawie też zapowiada się pogodzenie 3 pasów na drodze dojazdowej z 2 przygotowanymi na rondzie. 

Poinformowaliśmy o zaistniałej sytuacji Urząd Miasta Łodzi. Ze wstępnych informacji zwrotnych poinformowano nas, że rondo ma zostać skorygowane a drogi dla rowerów połączone.