Jedyna samodzielna modernizacja rowerowa w 2022 właśnie dobiega końca. Na całym odcinku jest już warstwa asfaltowa. Są już odcinki w pełni ukończone 

To była jedyna samodzielna inwestycja rowerowa w Łodzi w mijającym roku. Samodzielna - czyli nie wynikająca z prac na pobliskiej jezdni, czy też będąc realizacją wyników z budżetu obywatelskiego. Al. Sikorskiego doczekała się nowej nawierzchni drogi dla rowerów, nowe przejazdy na drugą stronę arterii (przy ul. Bema, ul. Świtezianki i ul. Nastrojowej/Gontyny), przy okazji odnowiono chodnik i skorygowano przystanki autobusowe. 

SikorskiegoBudowaXII 1Nowy przejazd dla rowerów połaczyć dwie części ul. Świtezianki - teraz można swobodnie przejechać rowerem z Radogoszcza Wschodu w stronę osiedla domów jednorodzinnych. 

SikorskiegoBudowaXII 2

Na zachód od skrzyżowania z ul. Nastrojową zaczynają się braki w wykończeniu 

SikorskiegoBudowaXII 3

Są też niewytłumaczalne odstępstwa od oryginalnego projektu. Tutaj powinna być ciągłośc nawierzchni asfaltowej drogi dla rowerów, tymczasem nadal przecina ją wyłożony kostką podsjazd o myjni samochodowej. 

SikorskiegoBudowaXII 4

Kolejnym widocznym odstępstwem, na który także zwróciliśmy (w piśmie) uwagę Zarządowi Inwestycji Miejskich, to okolice peronu przystanku autobusowego. Tutaj na granicy nawierzchni drogi dla rowerów a chodnika, winna zostać wyłożona opaska z kostki. Jest to element wymagany przez Łódzkie Standardy Dostępności oraz Standardy Rowerowe. Podobnie jak przy ul. Drewnowskiej, liczymy na korektę. 

SikorskiegoBudowaXII 5

Mimo, że to nadal jest plac budowy, to zrezygnowano z separacji ruchu pieszych na jednym z pasów ruchu na jezdni. Dlatego apelujemy do wszystkich pieszych i rowerzystów o szczególną uwagę i patrzenie pod nogi. 

SikorskiegoBudowaXII 7

Nie wszędzie jeszcze jest ułożony nowy chodnik. 

SikorskiegoBudowaXII 8

Nowa nawierzchnia asfaltowa dojechała do skrzyżowania z ul. Zgierską. I tutaj atrakcja dla każdego kto lubi nierówne kostki na drogach dla rowerów (podobne do tych, którymi wcześniej wyłożona była ta wzdłuż al. Sikorskiego) - tutaj można przetestować równice w komforcie jazdy rowerem. Nowa nawierzchnia asfaltowa styka się z kostką na drodze dla rowerów wzdłuż ul. Zgierskiej (w kierunku Helenówka). Można jeździć, testować i porównywać. 

 

{hb}