Ogłoszono przetarg na kolejny odcinek al. Śmigłego-Rydza. Tutaj pojawi się nowa droga dla rowerów po stronie wschodniej stronie oraz na ul. Niższej do ul. Śląskiej

 Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg pod tytułem „Rozbudowa al. Śmigłego-Rydza na odcinku od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do skrzyżowania z ul. Broniewskiego i ul. Niższej na odcinku od skrzyżowania z ul. Broniewskiego do skrzyżowania z ul. Śląską wraz z budową pętli tramwajowo-autobusowej przy skrzyżowaniu ul. Niższej i ul. Śląskiej”. W ramach tej modernizacji pojawi się nowa droga rowerowa.

RydzaPlanZadanie6

Od północy projekt zakłada włączenie się do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego. Tym bardziej dziwi w takiej sytuacji, że na kończonym właśnie odcinku na północ od tego skrzyżowania, droga dla rowerów po wschodniej stronie pojawia się dopiero na wysokości parku Podolskiego. 

RydzaProjekt61RydzaProjekt63RydzaProjekt63

Rondo Broniewskiego pozostanie niemal bez zmian. Ale ważna uwaga dostrzegalna na projekcie: instniejąca droga dla roweró jeśli zostanie zniszczona to będzie musiała być odbudowana. 
RondoBroniewskiegoProjekt

RondoBroniewskiegoWizualizacja

NizszaPlanZadanie6

NizszaProjektLegenda

Droga dla rowerów będzie także na południe wzdłuż ul. Niższej.  
NizszaProjekt1NizszaProjekt2NizszaProjekt3Trochę niepokojący jest pomysł włączenia w ul. Śląską, gdyż bardzo trudno będzie się włączyć jadącym rowerzystom od strony zachodniej.