W połowie lipca ma rozpocząć się kompleksowa modernizacja ul. Rokicińskiej. Obok nowej jezdni, mają pojawić się nowe chodniki i wyczekiwana droga dla rowerów

Długo wyczekiwana, konieczna i potrzebna modernizacja ulicy od granic miasta do skrzyżowania z wjazdem na autostradę A1. Jednak to co zaprojektowano, nie było do końca rozsądne z punktu widzenia zapewnienia bezpieczeństwa rowerzystów i komfortu jazdy. Więcej na ten temat opisaliśmy w osobnym artykule (kliknij). Szczegółowy projekt przebudowy (dotychczasowy) znajduje się w tym artykule (kliknij).

Z informacji jakie uzyskaliśmy ze strony dyrektorów ZIM i ZDiT wynika, że nasze argumenty jednak zostały wzięte pod uwagę i newralgiczny fragment pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Malowniczą a wiaduktami autostrady (w cieniu których projektant zaplanował przejazd dla rowerów) zostanie zmodyfikowany. 

 

Pierwsze rady techniczne mają się odbyć jeszcze w tym tygodniu. Według deklaracji, modyfikacji ulegnie przebieg drogi dla rowerów w taki sposób, aby jej ciągłość została zachowana po północnej stronie, a przejazd był wyznaczony dopiero na samym skrzyżowaniu z ul. Malowniczą! 

Póki co, pewnymi informacjami są te dotyczące terminu rozpoczęcia prac, odcinka wyłączonego z ruchu oraz zmian kursowania MPK. 

rokicisnka 15lipca

rokicisnka 15 lipca

Z infromacji przekazanych dziennikarzom na konferencji prasowej wynika, że dodatkowo zostanie w trybie pilnym wykonana dobudowa fragmentu ul. Taborowej przy ul. Malowniczej, czym dodatkowo będzie można ominąć rozkopany fragment. Sama ulica Taborowa przy okazji budowy autostrady A1 jest na większości odcinka biegnącego wzdłuż torów w doskonałym stanie, gdyż została zbudowana jako droga techniczna. Obecnie brakuje ok 100 metrów aby zapewnić ciągłość. 

{hb}