Trwa budowa fragmentu drogi dla rowerów która połączy zmodernizowaną Rokicińską ze skrzyżowaniem z ul. Malowniczą. Zabiegaliśmy o to od samego początku

Na ostatniej komisji transportu Rady Miejskiej w Łodzi, wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich zapewniła, że budowa łącznika z ul. Malowniczą idzie zgodnie z planem. Fragment ten ma być oddany do użytku wraz z zakończeniem prac na całej modernizowanej ul. Rokicińskiej do granic miasta. 

Na początku 2018 roku poinformowaliśmy o szczegółach modernizacji ul. Rokicińskiej (kliknij). Od tego momentu zaczęliśmy próbować zwrócić uwagę na niedoskonałość tego projektu. Mówiąc krótko: biegnąca od granic miasta droga dla rowerów miała cały czas przebiegać po jednej stronie jezdni (północnej) i dopiero na samym końcu przejść na stronę południową. W miejscu niefortunnym - na łuku drogi, niemal pod wiaduktem biegnącej nad Rokicińską autostrady A1. Szerzej problem opisaliśmy w osobnym artykule, kiedy na konferencji prasowej zwróciliśmy uwagę pani prezydent na ten mankament (kliknij)

W kolejnych miesiącach wysyłaliśmy różne pisma do Zarządu Inwestycji Miejskich, wsparli nas też radni dostrzegający ten problem. Pod koniec lipca 2019 (16 miesięcy później) dostaliśmy słowne zapewnienie dyrektorki ZIM Katarzyny Mikołajec, że w 2019 roku rozpocznie się dobudowa brakującego fragmentu drogi dla rowerów. 

 Mamy początek 2020 roku i niemal cały fragment ul. Rokicińskiej jest już wyłożony pierwszą warstwą asfaltu. 
Rokicinska A1 gotowa

Ukończono najtrudniejszy fragment w postaci poszerzenia mostku na ciekiem wodnym. Pozostaje wylać warstwy asfaltu 
Rokicinska Malownicza mostek

Zaś w stronę miasta przyszły asfaltowy ciąg pieszo rowerowy jest niemal gotowy - brakuje warstwy ścieralnej asfaltu 
Rokicinska CPR

Na całej długości zamontowano barierki z powodu różnic w wysokości terenu 
Rokicinska CPR dron

Do przebudowy pozostaje skrzyżowanie z ul. Malowniczą, na której przejazdy dla rowerów mają pojawić się na wszystkich wlotach
Rokicinska Malownicza luty 2020

Według zapowiedzi całość ma być gotowa do połowy 2020. Może wówczas zostanie zdjęty ten znak który obecnie nieco wprowadza w błąd, bo droga dla rowerów ma już swoja kontynuację w stronę Andrespola. 
Rokicinska starenowe

{hb}