Dostaliśmy zapewnienie, że za sprawą naszych interwencji budowana droga dla rowerów wzdłuż ul. Rokicińskiej, zostanie rozszerzona o fragment o który zabiegaliśmy od przeszło roku

Na początku 2018 roku poinformowaliśmy o szczegółach modernizacji ul. Rokicińskiej (kliknij). Od tego momentu zaczęliśmy próbować zwrócić uwagę na niedoskonałość tego projektu. Mówiąc krótko: biegnąca od granic miasta droga dla rowerów miała cały czas przebiegać po jednej stronie jezdni (północnej) i dopiero na samym końcu przejść na stronę południową. W miejscu niefortunnym - na łuku drogi, niemal pod wiaduktem biegnącej nad Rokicińską autostrady A1. Szerzej problem opisaliśmy w osobnym artykule, kiedy na konferencji prasowej zwróciliśmy uwagę pani prezydent na ten mankament (kliknij)

W kolejnych miesiącach wysyłaliśmy różne pisma do Zarządu Inwestycji Miejskich, wsparli nas też radni dostrzegający ten problem. Pod koniec lipca 2019 (16 miesięcy później) dostaliśmy słowne zapewnienie dyrektorki ZIM Katarzyny Mikołajec, że jeszcze w tym roku zostanie dobudowany brakujący fragment drogi dla rowerów. 

Jednocześnie kolejny raz zwróciliśmy się do urzędu z prośbą, o udostępnienie dokumentacji projektowej która ma zostać zrealizowana. Prezentuje się on następująco 
Rokicinska Malownicza 0

Najistotniejsza zmiana nastąpi na samym skrzyżowaniu ul. Rokicińskiej, z wyjazdem z autostrady A1 ul. Józefiaka oraz z ul. Malowniczą. Tutaj nowe przejazdy dla rowerów pojawią się na wszystkich trzech (brakujących dotychczas) wlotach skrzyżowania. 
Rokicinska Malownicza 1

RokicinskaMalownicza01

Następnie w kierunku wschodnim zostanie zbudowany asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy. Ruch pieszy jest w tym miejscu niemal znikomy, zatem takie rozwiązanie wydaje się być najbardziej racjonalne.

Rokicinska Ner

Dodatkowo ograniczeniem był tutaj most nad rzeką (a właściwie suchym korytem) Ner. Stąd dopiero po przekroczeniu tej przeszkody, zaprojektowano separowaną drogę dla rowerów i chodnik. 
Rokicinska Malownicza 2

Dalej na wschód droga dla rowerów ma już normalny przebieg idący w stronę zbudowanego już odcinka. 
Rokicinska na wschodTam też nastąpi połączenie z dotychczasowym projektem, który pozostanie niezmieniony. Oznacza to, że na tym odcinku drogi dla rowerów będą biec po obu stronach jezdni. 
Rokicinska Malownicza 3

Całość projektu naniesiona została już na www.RowerowaLodz.pl/mapa 

{hb}