Urząd Miasta ogłosił podpisanie umowy na modernizację ul. Pomorskiej. Wzdłuż jezdni ma powstać droga dla pieszych i rowerów 

W 2018 roku ostrzegaliśmy, przed tym projektem. Zgadnijcie, czy przez te kilka lat choć raz ktokolwiek z urzędu odewał się z prośbą o konsutacje?  

- Podpisaliśmy umowę na przebudowę ul. Pomorskiej na odcinku od  ul. Juhasowej do ul. Mileszki (ok. 2 km) oraz ul. Mileszki na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Bratkowej (ok. 400 m). Zakres inwestycji obejmuje budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz sieci wodociągowej. Obecnie wykonawca pracuje nad projektem tymczasowej organizacji ruchu oraz wprowadza ostatnie zmiany do harmonogramu prac. Planujemy, że jeszcze w listopadzie rozpoczną się pierwsze prace - zapewnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor ZIM.  Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag, a jej wartość to 73 343 525,16 zł. 

pomorska wizualizacja 1

pomorska wizualizacja 2

Niestety odcinek powstającej infrastruktury rowerowej z niczym się aktualnie nie połączy i zaczyna się "gdzieś w polu" nieopodal ul. Arniki

PomorskaIglasta1 copy

PomorskaIglasta2 copy

Nie przewidziano żadnego zjazdu w kierunku ul. Henrykowskiej 

PomorskaIglasta3 copy

PomorskaIglasta4 copy

PomorskaIglasta5 copy

Ale hitem jest to, co wymyślono w tym miejscu! 

PomorskaMileszki1 copy

Punkt do teleportacji ;) 
PomorskaMileszki2 copy

Kolejny projekt, w którym tworzy się separację ruchu rowerowego. To jak się na ten twój dostać i jak z niego zjechać, najwyraźniej projektantów i urzędników już nie interesuje. 

{hb}