Zatoka Sportu, czyli Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne Politechniki Łódzkiej, zostanie otwarta już w maju 2017 r., ale już teraz budowana jest droga dla rowerów tuż pod budynkiem 

Odcinek po wschodniej stronie al. Politechniki pomiędzy ul. Wróblewskiego a parkiem im. Klepacza, nie został wykonany w trakcie prac w latach 2013-2014 kiedy wybudowano drogę dla rowertów łączącą rondo Lotników Lwowskich z al. Mickiewicza. Perspektywa ogromnej budowy sprawiła, że ZDiT podjął decyzję o tymczasowym dopuszczeniu tam ruchu rowerów po chodniku. Teraz to się zmieni! 

Można obserwować na żywo postęp prac całego kompleksu  

Fotograficzna minirelacja
Od strony ul. Wróblewskiego wprowadzono zakaz ruchu. Pieszym wyznaczono miejsce na jednym z dwóch pasów dla aut.Od strony ul. Wróblewskiego wprowadzono zakaz ruchu. Jest też tabliczka z objazdem 

Pieszym wyznaczono miejsce na jednym z dwóch pasów dla aut.Pieszym wyznaczono miejsce na jednym z dwóch pasów dla aut.

Zwróćcie uwagę gdzie kierowane jest oświetlenie uliczne. Na chodnik i ddr?Zwróćcie uwagę gdzie kierowane jest oświetlenie uliczne. Na chodnik i ddr?

Prace idą dość sprawnie.Prace idą dość sprawnie.

Chodnik bliżej budynku, zaś ddr oddzielona od jezdni trawnikiem. Chodnik bliżej budynku, zaś ddr oddzielona od jezdni trawnikiem.

Widok od strony parku im. Klepacza (widok na południe)Widok od strony parku im. Klepacza (widok na południe)

{hb}