W pasażu Abramowskiego dobiegają końca prace przy realizacje zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego. Nowością w Łodzi jest czerwona nawierzchnia asfaltowa

Jak już wspominaliśmy, w pasażu Abramowskiego powstaje droga dla rowerów. Niestety, pod poprzednim artykułem w komentarzach zabrała głos wnioskodawczyni zwycięskiego projektu do BO, twierdząc że nowa nawierzchnia w pasażu nie jest dla rowerzystów. Sugerowała nawet, że wzdłuż Abramowskiego jest trasa, którą powinni jeździć rowerzyści. Ale o tym na końcu tego artykułu. 

Pamiętajcie, że pasaż Abramowskiego podlega regulaminowi parków w Łodzi, zatem pierwszeństwo tutaj mają piesi, zaś jeździć należy ze zdecydowanie większą uwagą, choćby z uwagi na bawiące się w tym miejscu dzieci. 

Nowością w Łodzi jest nawierzchnia z czerwonego asfaltu. Tutaj ma podkreślać przestrzeń dla rolkarzy. Nowością w Łodzi jest nawierzchnia z czerwonego asfaltu. Tutaj ma podkreślać przestrzeń dla rolkarzy.

Od strony ulicy Sienkiewicza, niestety całość kończy się na chodnikuOd strony ulicy Sienkiewicza, niestety całość kończy się na chodniku

A zabrakło naprawdę niewiele. A zabrakło naprawdę niewiele.

Pociągnięcie dalej, pozwoliłoby na swobodny wjazd rowerzystom na nową drogę dla rowerówPociągnięcie dalej, pozwoliłoby na swobodny wjazd rowerzystom na nową drogę dla rowerów

Plus jest taki, że chodnik wydłużono aż do krawędzi jezdni.Plus jest taki, że chodnik wydłużono aż do krawędzi jezdni.

Dzięki czemu będzie można wjechać i wyjechać z pasażu. O ile nie będzie to miejsce zastawione samochodami. Dzięki czemu będzie można wjechać i wyjechać z pasażu. O ile nie będzie to miejsce zastawione samochodami.

Wjazd nie powinien być problematyczni, dzięki zniwelowanemu krawężnikowi. Pamiętajcie, że na chodniku pieszy ma pierwszeństwo!Wjazd nie powinien być problematyczni, dzięki zniwelowanemu krawężnikowi. Pamiętajcie, że na chodniku pieszy ma pierwszeństwo!

Znaki pionowe i poziome - informacyjne! To nie jest droga publiczna, więc obowiązują inne zasady (przeczytaj jakie)
Od strony ul. SienkiewiczaOd strony ul. Sienkiewicza

Znaki informacyjne o podziale przestrzeni Znaki informacyjne o podziale przestrzeni

A dodatkowo na asfalcie wymalowano dla kogo jest która część nawierzchni.A dodatkowo na asfalcie wymalowano dla kogo jest która część nawierzchni.

A wracając do propozycji alternatywnej trasy, zobaczcie sami czy warto ją brać pod uwagę chcąc przejechać z ul. Sienkiewicza (ze skrzyżowania z ul. Brzeźną) jadąc na wschód do ul. Kilińskiego. Wybór pozostawiamy osobistym wyborom każdego z Was. 

{hb}