Budowany dworzec Łódź Fabryczna miał być miejscem przyjaznym pieszym i rowerzystom. Od dawna dopytywaliśmy ZDiT o liczbę i lokalizację stojaków na rowery. W końcu mamy odpowiedź

Postępy prac przy dworcu może śledzić każdy albo osobiście, albo za pośrednictwem kamer wieżowca Textilimpex albo od strony północnej (w tle EC1) - codziennie podsumowanie całego dnia prac. Jednak na tym etapie nie widać jeszcze tego, co wydało się nam dość istotne dla wszystkich przyszłych podróżnych, którzy dojadą na dworzec rowerem. Spytaliśmy zatem ZDiT o miejsca parkingowe dla rowerów. 

W odpowiedzi otrzymaliśmy mapę oraz wykaz lokalizacji miejsc nie tylko przy dworcu Łódź Fabryczna, ale także na terenie innych inwestycji w Nowym Centrum Łodzi (NCŁ). 

W niebieskim prostokącie - stojaki pod zadaszeniem (po 32 sztuki, łącznie 72). W żółtym prostokącie stojaki bez zadaszenia (po 20 sztuk, w sumie 40)

W ramach umowy z generalnym wykonawcą budowy dworca Łódź Fabryczna planowany jest montaż stojaków rowerowych w ilości 112 szt w obrębie przestrzeni dworcowej, w tym 40 miejsc postojowych pod świetlikiem centralnym (poglądowy plan sytuacyjny wyżej).

Dodatkowo w ramach zadań własnych miasta obejmujących przebudowe układu drogowego wokół dworca Łódź Fabryczna planowany jest montaż następującej liczby nieosłoniętych stojaków rowerowych:
- ul. Tramwajowa/Węglowa - 37 szt
- ul. Lindleya - 21 szt
- ul. Wierzbowa - 13 szt
- ul. Kilińskiego (Tuwima-Piłsudskiego) - 12 szt.

Upewniliśmy się także jakiego rodzaju będą to stojaki. Otrzymaliśmy zapewnienie, że stojaki będą montowane zgodnie z katalogiem mebli miejskich. 

{hb}