Prace przy dworcu PKP Łódź Fabryczna dobiegają końca. Widać już finalny układ drogowy i coś co powstało na skrzyżowaniu ul. Kilińskiego z ul. Traugutta. Jak z tego korzystać rowerem?

Przy okazji budowy dworca powstanie wiele parkingów dla rowerów. Przeczytaj w osobnym artykule jak zostaną rozmieszczone (kliknij). Jednak do stojaków będzie trzeba jakoś dojechać. Od wschodu pewnie wielu dojeżdżać będzie od strony ul. Tramwajowej i Węglowej (o której pisaliśmy w osobnym artykule - kliknij). Zakładamy jednak, że większość będzie chciała dostać się jakoś do ul. Piotrkowskiej - w stronę zachodnią.

Tu jednak pojawia się tworek, który już widać jak będzie wyglądał. 

Skrzyżowanie ul. Kilińskiego z ul. Traugutta. Dworzec jest "na górze" Skrzyżowanie ul. Kilińskiego z ul. Traugutta. Dworzec jest "na górze"

Powstały już krawężniki, zaś budowlańcy postawili także znaki pionowe.Powstały już krawężniki, zaś budowlańcy postawili także znaki pionowe.

Na wstępie dziwi odległość przejazdu dla rowerów od przejścia dla pieszychNa wstępie dziwi odległość przejazdu dla rowerów od przejścia dla pieszych

Zwykle przejścia i przejazdy lokowano obok siebie - argumentując to bezpieczeństwemZwykle przejścia i przejazdy lokowano obok siebie - argumentując to bezpieczeństwem

Do pozytywów można zaliczyć zniwelowane do zera krawężniki Do pozytywów można zaliczyć zniwelowane do zera krawężniki

Tu nadal jest plac budowyTu nadal jest plac budowy

Teren na który rowerem jeszcze nie da się wjechaćTeren na który rowerem jeszcze nie da się wjechać

Jednak to co widać dalej bawi, albo rozczarowuje - świeżo zasiany trawnik w miejscu gdzie powinna iść droga dla rowerów w kierunku Piotrkowskiej Jednak to co widać dalej bawi, albo rozczarowuje - świeżo zasiany trawnik w miejscu gdzie powinna iść droga dla rowerów w kierunku Piotrkowskiej

Można oczywiście liczyć, że wraz z oddaniem do użytku dworca ta droga dla rowerów powstanie. Jednak prace mają zakończyć się w sierpniu 2016... Czemu budując pobliskie skrzyżowanie zapewniono ciągłość jedynie dla samochodów, które mają tu stanowić mniejszość, zaś rowerzystom zgotowano takie atrakcje? 

{hb}