Zgodnie z zapowiedzią władz miasta, w poniedziałek 24 września 2012 roku zaczęła się budowa drogi rowerowej na ulicy Niciarnianej, od al. Piłsudskiego do ul. Przybyszewskiego.

 

Informację o budowie drogi rowerowej przy okazji remontu ul. Niciarnianej przekazał wiceprezydent Radosław Stępień przy okazji Cafe Rower, jakie zorganizowaliśmy 16 września z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Droga rowerowa będzie z asfaltu, a przebiegała będzie po stronie wschodniej, oddzielona od chodnika drzewami. Przy wiadukcie na ulicy Przybyszewskiego podłączona zostanie do asfaltowego chodnika, który obecnie się tam znajduje. Jak zapewnia wykonawca (firma Skanska) droga powinna powstać w ciągu 30- 40 dni. To tyle rzeczy pozytywnych.

Nie wiadomo, czy przy schodach na ulicy Przybyszewskiego zostaną zamontowane szyny umożliwiające wprowadzenie roweru, oraz jak zostanie rozwiązane „podłączenie” drogi z Niciarnianej do drogi rowerowej na Widzew, która będzie poprowadzona al. Piłsudskiego

Droga na ul. Niciarnianej nie była do tej pory drogą szczególnie uczęszczaną przez rowerzystów ze względu na duży ruch samochodów i kiepską nawierzchnię, lecz z pewnością ułatwi wielu osobom poruszanie się północ – południe, oraz umożliwi bezpieczny dojazd do Parku Widzewskiego i basenu Anilana". 

{foto: Mariusz Wasilewski}