Trzy tygodnie zabrało firmie Skanska wybudowanie drogi rowerowej w ulicy Niciarnianej. Droga nie jest jeszcze ukończona, ale można już coś o niej napisać

 

Droga rowerowa będzie z asfaltu, a przebiegała będzie po stronie wschodniej, oddzielona od chodnika drzewami. Przy wiadukcie na ulicy Przybyszewskiego podłączona zostanie do asfaltowego chodnika, który obecnie się tam znajduje. Jak zapewnia wykonawca (firma Skanska) droga powinna powstać w ciągu 30- 40 dni, a jej budowa trwa już 3 tydzień (od 24 września). 

alt

Będzie też zachowana ciągłość nawierzchni drogi rowerowej. W miejscu widocznym na fotografiach, będzie także warstwa bitumiczna wylewana jednocześnie z poziomem ul. Niciarnianej. Kierownik budowy potwierdził nam w rozmowie, że w momencie kiedy będą ostatecznie wylewać Niciarnianą to pociągną i dojazdy.

Z obecnych 1400 m jakie było do zbudowania, wykonanych jest w większym bądź też mniejszym stopniu ok 1150 m. Pozostaje do wykonania jeszcze 250 m. Czyżby na łącznik z ul. Przybyszewskiego?

{hb,ps}
{foto:Piotr Szewczyk}