Dobra informacja dla Retkini. Niebawem zacznie się remont nawierzchni asfaltowego chodnika. W jego miejsce powstanie droga dla pieszych i rowerów

Na komisji transportu rady miejskiej w Łodzi z ust wicedyrektora ZDIT Sławomira Niżnikowskiego padła deklaracja, że niebawem zacznie się remont nawierzchni asfaltowego chodnika jaki znajduje się po północnej stronie ul. Maratońskiej. Cały odcinek pomiędzy Waltera-Janke a ul. Retkińską ma zostać odnowiony i stworzona w to miejsce droga dla pieszych i rowerów. 

I nawet na jednym fragmencie Maratońskiej w czerwcu 2020 roku wpuszczono już rowery na tę asfaltową trasę. Jednak stan nawierzchni pomiędzy Waltera-Janke a ul. Olimpijską pozostawiał bardzo wiele do życzenia. 

Między innymi dlatego nie kontynuowano wyznaczania drogi dla pieszych i rowerów na dalszych odcinkach. Sprawa wróciła w 2022 roku, kiedy wyremontowano jedynie jezdnię. Zwracaliśmy wówczas nie raz uwagę na ten brak kompleksowego myślenia. I okazuje się, że po stronie urzędu przyszła refleksja. 

MaratonskaOlimpijska22

Na skrzyżowaniu z ul. Olimpijską ma pojawić się przejazd dla rowerów.

MaratonskaPrzelajowa22

MaratonskaPM22

Następnie na skrzyżowaniu z ul. Retkińską 

MaratonskaCH22

Także ma pojawić się przejazd dla rowerów, który połączy się z drogą dla rowerów wzdłuż ul. Retkińskiej. 

MaratonskaRetkinska

Kiedy nastąpi realizacja? Teoretycznie wszystko powinno się zakończyć w ciągu najbliższych 130 dni. Ale że ten okres przypada na zimę (do końca lutego) spodziewać się można absolutnie wszystkiego.