A jednak - Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi ogłosił przetarg na wykonanie drogi rowerowej na Teofilów. Prace na tym półtorakilometrowym odcinku mogą zacząć się jeszcze w tym roku

Projekt drogi rowerowej łączącej Teofilów z centrum Łodzi miał być gotowy jeszcze w 2011 roku. Niestety, opóźnienia projektanta spowodowały, że plany były gotowe dopiero w połowie 2012 roku. A ponieważ Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi, który ma w tym roku duży budżet na rozwój infrastruktury rowerowej, wie ile ma wolnych funduszy - może zlecić rozpoczęcie procedury, aby prócz drogi rowerowej na Widzew, rozpoczęła się procedura dla budowy drogi rowerowej na Teofilów.

Władze Łodzi, w osobie wiceprezydenta Radosława Stępnia (zobacz video) oraz dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Grzegorz Nita na początku sierpniowej Masy Krytycznej (31 VIII), a nie na konferencji prasowej ogłosili (i pokazali!) że został ogłoszony przetarg na wyłonienie firmy, która zbuduje drogę na Teofilów. Jest więc realna szansa, że wiosną 2013 nie tylko mieszkańcy Widzewa, ale także Teofilowa, będą mogli dojeżdzać do centrum drogą rowerową. 

Jaki jest ostateczny przebieg drogi na Teofilów:
Całość jest już oznaczona na naszej mapie www.rowerowalodz.pl/mapa. Początek projektowanej drogi rowerowej ma być na skrzyżowaniu z ulicą Warecką (gdzie planowany jest początek kolejnego odcinka drogi wzdłuż ul. Aleksandrowskiej). Przejazdy rowerowe zgodnie z naszymi sugestiami mają być po północnej, południowej i wschodniej krawędzi skrzyżowania, a następnie droga rowerowa ma biec w kierunku wschodnim po południowej stronie ul. Aleksandrowskiej. Po przejeździe przez wiadukt nad torami kolejowymi, przebiegnie przez ul. Woronicza, obok przystanku tramwajowego, wzdłuż torów tramwajowych aż do skrzyżowania z ulicą Swojską. Tu ma nastąpić połączenie z istniejącą drogą rowerową zbudowaną po północnej stronie ul. Limanowskiego. Alternatywą dla przemieszczeń zachód->wschód ma być łącznik drogi rowerowej utworzony na ul. Pułaskiego, biegnący do ul. Wielkopolskiej i do istniejącego przejazdu rowerowego przez al. Włókniarzy po południowej stronie skrzyżowania. Połączenie projektowanej drogi na ul. Pułaskiego i al. Włókniarzy będzie biegło po północnej stronie ul. Wielkopolskiej. 

 {hb}
 {foto}