Dzisiaj oficjalnie z udziałem władz miasta i ZDiT otwarto drogę rowerową z Teofilowa. Rowerzyści jednak mogą z niej korzystać od ponad miesiąca. Była to jednak okazja do konferencji prasowej

O godzinie 13. na skrzyżowaniu ul. Wielkopolskiej i al. Włókniarzy, zebrało się kilkunastu urzędników i grono dziennikarzy. Celem było oficjalne otwarcie drogi rowerowej, której budowa skończona miała być pół roku temu. Ale tak naprawdę głównie chodziło o to, aby Arkadiusz Mazurkiewicz - zapalony łódzki rowerzysta, mógł dokonać oficjalnego otwarcia drogi rowerowej na Teofilów. To właśnie pan Arkadiusz wygrał w styczniu licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i uzyskał przywilej poprowadzenia inauguracyjnego przejazdu. Po konferencji ruszył przejazd w którym na rowerach uczestniczył wiceprezydent Stępień oraz kilku urzędników i dziennikarzy. 

To co najważniejsze padło na tej konferencji to zapowiedź ogłoszenia niebawem kilku kolejnych przetargów na drogi rowerowe. Będą to droga wzdłuż al. Politechniki i ul. Żeromskiego (być może dalej ul. Pabianicką), oraz ul. Zieloną od al. Włókniarzy aż do ul. 6 Sierpnia, gdzie także planowane są udogodnienia dla rowerzystów (kontrapas aż od ul. Piotrkowskiej wraz z przejazdem przez al. Kościuszki). Padłą także deklaracja o chęci wprowadzenia niektórych dróg rowerowych w łódzkie parki - aby jazda rowerem była jeszcze bardziej przyjemna. 

Oto nasz przejazd próbny z 10 lipca. Od tamtej pory dokonano zniwelowania krawężników i poprawiono ustawienie sygnalizacji świetlnej. 

Po wielu miesiącach doczekaliśmy się finału inwestycji drogi rowerowej łączącej al. Włókniarzy z Teofilowem. Dzięki nowemu połączeniu rowerzyści będą mogli przejechać od skrzyżowania Aleksandrowskiej i Wareckiej. Na całym odcinku droga rowerowa jest wykonana z asfaltu.ZOBACZ fotogalerię (kliknij)


Media: 
Dziennik Łódzki "Droga rowerowa na Teofilów otwarta. Trasa biegnie wzdłuż Wielkopolskiej i Limanowskiego"
Radio Łódź (kliknij aby odsłuchać) 
Gazeta Wyborcza "Nowa trasa dla rowerzystów za 3 mln. Na Teofilów"
ZDiT "Rowerem na Teofilów"
UMŁ "Rowerem na Teofilów"

{hb}