Prace projektowe nad tą drogą rowerową trwają od ponad roku. Według zapowiedzi władz Łodzi, przetarg na wykonanie tej drogi ma być rozstrzygnięty do końca kwietnia tego roku. Którędy pobiegnie droga rowerowa?

 

Projektowanie tej drogi rowerowej trwa już rok, ale wszystko wskazuje na to, że projektanci są na ostatniej prostej. Firmą, która rok temu wygrała przetarg na zaprojektowanie m.in. tej drogi, jest poznańska BBF spółka z o.o. (ul. Dąbrowskiego 461, 60-451 Poznań). Koszt przygotowania projektów trzech dróg rowerowych oszacowano na sumę brutto 231.800 zł.

Droga ma być na całym odcinku asfaltowa, ze zniwelowanymi łukami skrętu przy skrzyżowaniach, wywyższonymi przejazdami rowerowymi. Od samego początku rady techniczne odbywały się z udziałem środkowiska rowerowego i wiele uwag zostało uwzględnionych. 

Według ostatnich zapowiedzi władz Łodzi, przetarg na wykonanie tego projektu ma być rozstrzygnięty przez ZDiT najpóźniej do końca kwietnia 2012 roku.

Jaki jest ostateczny przebieg drogi na Teofilów:
Początek projektowanej drogi rowerowej ma być na skrzyżowaniu z ulicą Warecką (gdzie planowany jest początek kolejnego odcinka drogi wzdłuż ul. Aleksandrowskiej). Przejazdy rowerowe zgodnie z sugestiami mają być po północnej, południowej i wschodniej krawędzi skrzyżowania, a następnie droga rowerowa ma biec w kierunku wschodnim po południowej stronie ul. Aleksandrowskiej. Po przejeździe przez wiadukt nad torami kolejowymi, przebiegnie przez ul. Woronicza, obok przystanku tramwajowego, wzdłuż torów tramwajowych aż do skrzyżowania z ulicą Swojską. Tu ma nastąpić połączenie z istniejącą drogą rowerową zbudowaną po północnej stronie ul. Limanowskiego. Alternatywą dla przemieszczeń zachód->wschód ma być łącznik drogi rowerowej utworzony na ul. Pułaskiego, biegnący do ul. Wielkopolskiej i do istniejącego przejazdu rowerowego przez al. Włókniarzy po południowej stronie skrzyżowania. Nie jest jeszcze pewne, po której stronie ul. Wielkopolskiej będzie połączenie projektowanej drogi na ul. Pułaskiego i al. Włókniarzy.

Szczegółowy przebieg drogi jest już oznaczony na naszej mapie internetowej łódzkich dróg rowerowych (kliknij).

{hb}