Istniejąca trasa rowerowa wzdłuż ul. Łagiewnickiej określana jest "śmieszką rowerową" ze względu na swój fatalny stan. Właśnie rozpoczął się kolejny etap prac nad jej modernizacją

LagiewnickaPlanSytuacyjnyDo przetargu przystąpiły trzy firmy. Wygrał Zakład Remontowo-Drogowy Sp. zoo Sp k, Łódź (ten sam, który wykonuje prace na Zgierskiej i Zachodniej). Prace będą kosztować 4,4 mln zł, a termin prac (według oferty) upływa 30 czerwca 2020. 
Tytuł przetargu to „Budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Łagiewnickiej na odcinku od Ronda Powstańców 1863 r. do ul. Kreciej – zaprojektuj i wybuduj” - ale prace obejmują odcinek od skrzyżowania z ul. Porzeczkową, kilkadziesiąt metrów za rondem.

Zobacz dokumentację projektową (kliknij). Niemniej projekt ten uległ zmianom, na który wpływ miały także przesłane przez nas uwagi. Jeszcze czekamy na upublicznienie ostatecznego projektu. 

Póki co pojawiły się słupki wygradzające jeden z pasów jezdni. Tam na czas prac zostanie skierowany dotychczasowy ruch pieszych i rowerzystów.LagiewnickaStart1

Prace trwają przy skrzyżowaniu z ul. Porzeczkową i od tego miejsca jezdnia jest zwężona do jednego pasa. 
LagiewnickaStart2

LagiewnickaStart5

Na wysokości rzeki Sokołówki zwieziono już materiały budowlane. 
LagiewnickaStart3

Utrudnienia na jezdni występują póki co jedynie do skrzyżowania z ul. Morelową. 
Zarząd Inwestycji Miejskich nie podjął jeszcze decyzji, czy modernizowana w tym roku będzie też dalsza część tej trasy - od skrzyżowania z ul. Krecią wzdłuż al. Sikorskiego do Zgierskiej. 

{hb}