Tempo prac jest imponujące i wiele wskazuje na to, że zostanie dotrzymany termin końca lipca. Brakuje już dosłownie kilku metrów nawierzchni i wymalowania znaków poziomych

 Kiedy modernizacja Łagiewnickiej startowała na początku kwietnia (kliknij) wielu obawiało się, że i tutaj tempo prac będzie podobne do tego na Zgierskiej i Zachodniej. Obie budowy łaczy ten sam wykonawca, który wyjaśnił nam skąd tak diametralnie różne podejście do obu realizacji (kliknij)

Cała modernizacja podzielona była na dwa etapy: 1) od Porzeczkowej do Morelowej i 2) od Morelowej do wiadktu kolejowego przy Sikorskiego. 
Tutaj możesz zapoznać się ze szczegółowymi projektami budowlanymi ETAP I oraz ETAP II

I choć pierwotnie zapowiadano ukońćzenie prac na koniec czerwca, to i tak jeden miesiąc zwłoki jest niczym przy opóźnieniach jakie zalicza budowa Zgierskiej i Zachodniej, której ukończenie zapowiadane jest już po ukończeniu Łagiewnickiej. 

Zacznijmy od miejsca gdzie stan prac jest najmniej zaawansowany. To przejazd dla rowerów przy rzece Sokołowce. To element większego projektu, którego ten przejazd będzie skrzyżowaniem z Łagiewnicką (kliknij)
LagiewnickaSokolowka2607

Jednak gdy udamy się na skrzyżowanie z ul. Sowińskiego zobaczymy już docelowy układ przejazdów i wlotów dróg dla rowerów w jezdnię. 
LagiewnickaSowinskiego2607Będą łagodne wjazdy na jezdnię dla tych, którzy poruszają się ul. Sowińskiego. 
LagiewnickaSowinskiego 2607SowinskiegoLagiewnicka 2607

Podłączona rowerowo zostanie także zaślepiona dotychczas ul. Słoneczna 
SlonecznaLagiewnicka2607

Jadąc dalej dostrzeżemy gotowy przejazd (bez malowania poziomego) z ul. Kasztelańską 
LagiewnickaKasztelanska2607

Oraz zainstalowane znaki pionowe 
LagiewnickaZnaki2607
LagiewnickaSIM2607

Nawierzchnia asfaltowa dotarła także na skrzyżowanie z al. Sikorskiego 
LagiewnickaSikorskiego2607Oraz dalej przy przystanku autobusowym 
LagiewnickaPrzystanek2607

Tutaj odcinek pod wiaduktem, gdzie Urząd Miasta nie umiał porozumieć się z PKP. Pozostanie dotychczasowa kostka betonowa 
LagiewnickaWiadukt2607Tuż za nim znowu równy asfalt 
LagiewnickaAsfalt2607I kilkadziesiąt metrów dotychczasowej trasy, która zyskała nową nawierzchnię 
LagiewnickaZawiaduktem2607Przy okazji modernizacji pojawiły się też meble miejsce - ławki, dla pieszych. Ich umejscowienie może dziwić sprawnych i młodych, ale z pewnością docenią je spacerujący seniorzy i każdy kto na chwilę potrzebuje przysiąść. 
LagiewnickaLawka2607

{hb}