Rektorzy Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego zapowiedzieli wybudowanie drogi rowerowej przez teren kampusu. Władze miasta mają pomóc

Ostatecznie przebieg rowerwóki będzie w śladzie ul. Jaracza i na północ od ul. Krzywickiego do ul. Pomorskiej2 października 2013 odbyła się inauguracja roku akademickiego. Na wspólnej uroczystości rektorzy Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, która odbyła się w auli "paragrafu", zapowiedzieli budowę drogi rowerowej biegnącej przez środek kampusu uniwersyteckiego. Inwestycja ta ma być sfinansowana z pieniędzy miejskich, jednak tam gdzie droga rowerowa miałaby przebiegać przez tereny należące do jednego z dwóch uniwersytetów, koszty budowy muszą ponieść uczelnie.

3 października 2013 na konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Radosław Stępień podtrzymał deklarację, że Miasto jest gotowe na podłączenie do sieci dróg rowerowych oba uniwersytety. Jest to dopiero praca koncepcyjna, gdyż nikt jeszcze nie posiada projektów tej drogi, ani nawet ostatecznego jej przebiegu. Powstałe w 2013 roku przejazdy dla rowerów (ul. Pomorska/ul. Lumumby oraz ul. Kopcińskiego/ul. Jaracza) to niejako początek i koniec jednej z odnóg drogi rowerowej na Lubumbowo.

3 lipca 2014 ZDiT publikuje ogłoszenie o przetargu na wykonanie zadania "Łódź: Budowa drogi rowerowej i ciągu pieszego przy ul. Krzywickiego i ul. Pomorskiej w Łodzi" z terminem realizacji do 15 września 2014. 

 

13 października 2014 Lumumbówka gotowa"Droga dla rowerów wybudowana przez środek kampusu uniwersyteckiego jest już przejezdna. Nie obyło się bez wad"  
26 września 2014 Asfalt w kampusie UŁ"Budowa drogi dla rowerów przez środek kampusu uniwersyteckiego, weszła w ostateczny etap. Wszystko po to aby zdążyć z otwarciem na początek nowego roku akademickiego"
22 sierpnia 2014 Rusza budowa w kampusie UŁ"Rozpoczyna się budowa drogi dla rowerów biegnącej przez środek kampusu Uniwersytetu Łódzkiego. Ma połączyć skrzyżowania ul. Lumumby z ul. Pomorską i ul. Jaracza z ul. Kopcińskiego"
4 lipca 2014 Rowerowy Uniwersytet - przetarg "ZDiT ogłosił przetarg na wykonanie drogi dla rowerów przez środek kampusu Uniwersytetu Łódzkiego w śladzie ul. Jaracza i ul. Krzywickiego"
4 października 2013 Droga rowerowa na Uniwersytet "Rektorzy Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego zapowiedzieli wybudowanie drogi rowerowej przez teren kampusu. Władze miasta chcą w tym pomóc"