Centrum Kliniczno-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego to największy szpitala w Polsce. Trwa właśnie jego modernizacja w ramach której dobudowywane są drogi, także rowerowe. Część jest już gotowa

 W zeszłym roku pisaliśmy o parkingach rowerowych jakie ulokowano przy CKD (kliknij), ale to nie wszystko! W 2018 roku zbudowano łącznicę rowerową ułatwiającą dotarcie pieszym i rowerzystom od strony ul. Pomorskiej (kliknij). Zaś w tym roku trwają prace nad zbudowaniem kolejnego odcinka trasy. Część jest już gotowa i możliwa do używania przez osoby poruszające się rowerami. Jako że jest to inwestycja Uniwersytetu Medycznego, to niestety nie wszystkie standardy budowy dróg rowerowych zostały zachowane. Ale i tak należy docenić, że drogi w ogóle są i w niemal całości wykonane są z nawierzchni asfaltowej. 

Od strony zachodniej CKD powstało nawet rondo dookoła którego jest droga dla rowerów. Można je już oglądać na Google Street View 

Póki co nie da się do niego dojechać od strony ul. Narutowicza i Konstytucyjnej, gdyż jak informowała Gazeta Wyborcza, dalej jest działka należąca do gminy, zaś urząd Miasta Łodzi nie jest skory do budowy tego połączenia. 

"– Uniwersytet Medyczny w Łodzi rozmawia z Łódzką Spółką Infrastrukturalną na temat poprowadzenia drogi wjazdowej do kampusu CKD od strony poradni – od ulic Konstytucyjnej i Narutowicza. Wymaga to modernizacji sieci wodociągowej, która jest zlokalizowana na tym terenie. Gdy tylko ŁSI wykona niezbędne prace, uczelnia będzie mogła zbudować kolejną drogę wjazdową – tłumaczy „Wyborczej" prof. Radzisław Kordek, rektor Uniwersytetu Medycznego."

Przebieg nowych dróg dla rowerów wraz z rondem obok CKD można też zobaczyć na www.RowerowaLodz.pl/mapa 

Nowe rondo widać także na filmie z drona 

Jednak to co cały czas pozostaje być niedokończone, to włączenie zbudowanej drogi na pobliski parking (także rowerowy), który od dawna wygląda w taki sam sposób. Choć postawione barierki i rozebrany fragment chodnika daje nadzieje, że coś i tutaj się zmieni na lepsze. 

CKD koniec ddr