Istniejące od kilkunastu lat ślepe zakończenie drogi dla rowerów wzdłuż ul. Hetmańskiej w końcu doczekało się uzupełnienia. Właśnie takie miejsca nazywamy "punktami teleportacyjnymi" bo projektant zapominał, że rower jest pojazdem i musi mieć zachowaną ciągłość infrastruktury

 Stanem drogi dla rowerów na ul. Hetmańskiej zajmujemy się od wielu lat (kliknij). Równo rok temu otrzymaliśmy od ZDiT odpowiedź (kliknij), w którym zapowiedziano, że przychylają się do naszej prośby aby dokonać korekty na tej ulicy. Po jakimś czasie odmalowano znaki poziome, ale niestety nie wykonano reszty naszych postulatów. W tym, wykonanie zjazdu z ul. Hetmańskiej na skrzyżowaniu z ul. Odnowiciela. 

W tym miejscu stał znak pionowy oznaczający koniec drogi dla rowerów. Kilka metrów za nim skrzyżowanie z przejściem dla pieszym o brakiem legalnego zjazdu z drogi dla rowerów. 

HetmanskaOdnowicela przed

Od niedawna to skrzyżowanie wygląda już nieco inaczej. 

HetmanskaOdnowicela po

Wymalowano przejazd dla rowerów, który z jednej strony łączy drogę dla rowerów z pobliskim parkiem "Źródła Olechówki", a z drugiej pozwala legalnie wjechać i zjechać na jezdnię ul. Odnowiciela. 

Problem fatalnej jakości nawierzchni w tym miejscu a także przy skrzyżowaniu z ul. Zakładową, nadal pozostaje nierozwiązany... widać ZDiT nie dysponuje już wolnymi środkami, po wydaniu na bezsensowną okolicę Mani (kliknij)

{hb}