Rusza budowa drogi dla rowerów w ul. Drewnowskiej. To raptem półkilometrowy odcinek, ale bardzo ułatwi poruszanie się w tamtym rejonie

Droga dla rowerów łącząca al. Włókniarzy a skrzyżowanie al. Unii Lubelskiej i ul. Solec ma raptem 560 metrów. Ale o tym jak nieprzyjemny do jazdy był to odcinek wie każdy kto musiał przedostać się z jednej strony torów kolejowych na drugą. Wielu rowerzystów rezygnowało z jazdy jezdnią na rzecz przejechania na wyjeżdżonym klepisku i ścieżce wyrysowanej kołami rowerów w byłym trawniku. 
Od skrzyżowania z ul. Solec, skrzyżowanie z al. Unii. Projekt budowlany.Droga dla rowerów na wysokości skrzyżowania z ul. Towarową oraz Zimną.Droga dla rowerów pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Zana i al. Włókniarzy.

Warto wspomnieć, że o potrzebie wybudowania tej właśnie drogi dla rowerów niechaj świadczy fakt, że w zeszłorocznym głosowaniu na budżet obywatelski, na projekt wybudowania rowerówki łączącej al. Włókniarzy i al. Unii głosowało ponad 2600 osób (projekt ogólnomiejski) oraz 600 (projekt dzielnicowy)!

Dzisiaj rozpoczęły się prace, które mają zakończyć się do 27 sierpnia 2014 roku. Prace trwają jednocześnie z modernizacją na al. Unii pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Solec i ul. Drewnowską a skrzyżowaniem z ul. Srebrzyńską. Tam także powstanie droga dla rowerów, ale o tym w osobnym artykule (kliknij).

Fotorelacja 
Skrzyżowanie ul. Solec i al. Unii ulegnie metamorfozie.

Dla rowerzystów i pieszych wybudowana będzie droga na lekkim podwyższeniu, samochody pojada dołem.

Chodnik jest demontowany, bo niebawem będzie i nowy chodnik i rowerówka obok.

Nareszcie rowerzyści jeździć będa góra z dala od samochodów.

Miejsca jest wystarczająco dużo, aby pod mostem była separacja pieszych i rowerzystów. Na dole samochody.

Góra jest dla pociągów, dołem jeżdżą samochody, zaś pod chodnikiem i drogą dla rowerów (budowana) płynie rzeka Łódka.

Bez wątpienia, miejsce dla rowerzystów jest.

Dziki parking nieopodal skrzyżowania z ul. Skarpową. Tu także niebawem wiele się zmieni.

Prace trwają także pomiędzy al. Włókniarzy a ul. Skarpową.

{hb}