Droga rowerowa wzdłuż al. Rydza-Śmigłego z pewnością jest bardzo wyczekiwana przez mieszkańców tego osiedla. Będzie to pierwsza jakakolwiek infrastruktura rowerowa w tej części miasta!

Jeśli chcesz zobaczyć dokładny przebieg tej drogi rowerowej, kliknij na mapę (pdf) znajdującą się po prawej stronie. 
Przebieg rowerówki zaznaczony jest także na naszej gisowej mapie (kliknij).

alt

Mieszkańcy Dąbrowy od dawna narzekali, że w ich okolicach nie ma jakiejkolwiek drogi rowerowej. Najbliższe drogi w dzielnicy Górna są wzdłuż ul. Pabianickiej i fragment przy ul. Lodowej i droga rowerowa przy ul. Rudzkiej. I to wszystko! Dlatego nie ma się co dziwić, że na tę inwestycję czekano od dawna. Potwierdzeniem tego niechaj będą wyniki zeszłorocznych konsultacji społecznych, w których ta trasa była wskazana na trzecim miejscu.

Przetarg na wykonanie projektu ogłoszono na początku 2012 a już w marcu wyłoniono wykonawcę na projekt. Przez kolejne kilka miesięcy trwały prace, a także konsultacje ze społecznym zespołem konsultacyjnym. Dzięki uwagom rowerzystów, na projekt udało się nanieść kilka poprawek takich jak - rowerowe zjazdy i wjazdy na rondo Broniewskiego (gdzie kończy się zakres projektowanego odcinka drogi dla rowerów); jak i przejazdy w ulice podporządkowane do al. Rydza-Śmigłego.