W tegorocznym budżecie obywatelskim nie zabrakło wniosków o rozbudowę infrastruktury rowerowej w Łodzi. Oto pełna lista na co możesz oddać swój głos

IDNazwaKoszt w złotówkachRodzaj Infrastruktury 
Komunikacyjna  
Rekreacyjna 
Towarzysząca
B088TWRowerowa Wielkopolska 
Projekt mający na celu lepsze skomunikowanie osiedla przy Wielkopolskiej z siecią dróg rowerowych. Składa się na niego: • Wyznaczenie ciągu pieszo-rowerowego między Wielkopolską a Żubardzką po stronie zachodniej – ułatwi to m.in. dojazd od przejazdów rowerowych Włókniarzy/Wielkopolska do Inowrocławskiej • Wyznaczenie pasa rowerowego wzdłuż Wielkopolskiej od Pułaskiego do Inowrocławskiej po południowej stronie - poprawa bezpieczeństwa dla rowerzystów jadących od strony Żabieńca – nie będą już musieli przekraczać jezdni by dostać się na drogę rowerową po drugiej stronie. Równocześnie powstać powinien po tej stronie pas postojowy, a przejście dla pieszych przy Pułaskiego powinno zostać wyposażone w azyl.
12 000K
B091JMRowerem i nie tylko do parku Julianowskiego 
Przebudowa istniejącej nawierzchni ulicy Żarnowcowej wraz z chodnikami oraz wytyczenie spacerowego ciągu pieszo - jezdnego i ścieżki rowerowej, które ustanowią naturalne przedłużenie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów przez ulicę Julianowską. Przebudowany odcinek połączy osiedla i bezpiecznie poprowadzi w stronę Parku. Oznakowane sygnalizacją świetlną przejście dla pieszych przez ulicę Julianowską na wysokości ulicy Żarnowcowej w chwili obecnej prowadzi w ulicę, której stan nawierzchni uniemożliwia komfortowe i bezpieczne poruszanie się dla wielu grup użytkowników
595 000K
B281JM„Gdy twój rower daszek znajdzie, na siłowni będzie fajniej" - montaż zadaszonych stojaków116 450T
B323JMBudowa wiaty rowerowej ze stojakami na 18 rowerów, przy SP 17230 000T
B133BDŁącznik rowerowy między parkiem Helenowskim a parkiem Śledzia wzdłuż ul. Północnej
Zamiana chodnika łączącego Parki Helenowski i Staromiejski na ciąg pieszo-rowerowy, stosowne oznakowanie, dodanie przejazdów rowerowych przez ul. Franciszkańską.
600 000K
B178BDTor rowerowy typu pumptrack Marysińska Bałuty320 000R
B189BZŚcieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Aleksandrowskiej (od ul. Szczecińskiej do ul. Chochoła
połączy ul.Chochoła z ul.Szczecińską, Mieszkańcy Bałut Zachodnich bardzo potrzebują tej inwestycji. Stary chodnik jest w złym stanie i wymaga wymiany. Ścieżka pozwoli rowerzystom i pieszym na bezpieczną komunikację między Teofilowem a Kochanówką.
710 000K
B238LAStajnia dla rowerów przy klasztorze w Łagiewnikach53 500T
B312RARowerownia budowa parkingu dla rowerów przy SP 184200 000T
W019ZAPump truck - budowa toru do jazdy na rowerze, rolkach, deskorolkach386 000R
W020ZAŚcieżka piesza z możliwością przejazdu rowerów pomiędzy ROD a Osiedlem Majowym189 000K
W064STRowerem wzdłuż Brzezińskiej - zapewnienie ciągłości drogi rowerowej
Projekt mający na celu umożliwienie płynnej i bezpiecznej jazdy rowerem po południowej stronie ul. Brzezińskiej. Składa się na niego: dobudowanie brakującego odcinka od obecnego kończącego się tuż za wiaduktem do ul. Śnieżnej, wraz z przejazdem przez Śnieżną (ok. 100 m); przesunięcie zakończenia za ul. Kerna o kilkanaście metrów na wschód, tak by umożliwić włączenie się do ruchu na wyjeździe z posesji przy zatoce autobusowej
65 000K
W092OJPUMPTRACK - rowerowy plac zabaw dla dzieci i młodzieży w obrębie strefy rekreacji770 000R
W187OJNaprawa drogi rowerowej przy al. Hetmańskiej
Celem inwestycji jest wymiana zdegradowanych krawężników rozdzielających drogę rowerową od przejazdu drogowego. Aktualne krawężniki są zniszczone, a przejazd powoduje możliwość uszkodzenia koła rowerowego oraz zagraża bezpieczeństwu rowerzystów. Projekt zakłada demontaż zniszczonych krawężników oraz montaż nowych - ułatwiających jazdę krawężników wzdłuż al. Hetmańskiej. Wymiana obejmie skrzyżowania: al. Hetmańska-ul. Zakładowa, al. Hetmańska-ul. H. Brodatego, al. Hetmańska-ul. Zagłoby, al. Hetmańska-ul. Juranda ze Spychowa, al. Hetmańska-ul. Billewiczówny.
120 000K
W190OJPunkt naprawy roweru!7 000T
G076RORowerowe Rokicie
"Projekt mający na celu ułatwienie poruszania się rowerem po Rokiciu. Składa się na niego: • wyznaczenie przejazdów rowerowych po południowej i zachodniej stronie skrzyżowania Jana Pawła II/Obywatelska oraz wymalowanie fragmentu DDR do zjazdu w Braterską -skrócenie czasu oczekiwania na zmianę stron • wyznaczenie ciągu pieszo-rowerowego pomiędzy Obywatelską a Pabianicką po stronie zachodniej z przejazdem przez Flatta (wspólna przestrzeń z przejściem dla pieszych) -umożliwienie jazdy w relacji Jana Pawła II-Pabianicka w stronę Pabianic bez dwukrotnej zmiany stron • budowa łącznika rowerowego między ul. Cieszyńską a drogą rowerową wzdłuż Jana Pawła II (ok. 50 m) - ułatwienie dojazdu z osiedla."
105 000K
G289CHRowerowe PIT STOPY na osiedlu Chojny28 000T
P057SPRowerowe Stare Polesie
"Ułatwienie poruszania się rowerem po Starym Polesiu poprzez: • właściwe oznakowanie fragmentu od końca pasa rowerowego do przejazdu przez Mickiewicza (ciąg pieszo-rowerowy), wraz z obniżeniem krawężnika na tym wjeździe; • utworzenie łuków do prawoskrętu z Mickiewicza w Łąkową ze wschodu na północ, tak aby można było skręcić w prawo na pas rowerowy bez stania na światłach, gdyż byłby to skręt bezkolizyjny; • pasy rowerowe wzdłuż Łąkowej od Skłodowskiej-Curie do Kopernika po obu stronach (pasy 3x3m+1,5m) – zachowanie ciągłości infrastruktury, poprawa bezpieczeństwa; • dopuszczenie jazdy na wprost z prawego pasa ul. Zielonej przy skrzyżowaniu z Żeligowskiego (na wschód) lub wyznaczenie tam pasa rowerowego pomiędzy pasem do prawoskrętu a pasem do jazdy na wprost; • wyznaczenie pasa rowerowego wzdłuż 6 Sierpnia między Wólczańską a Żeromskiego wraz z reorganizacją miejsc parkingowych, bez zmniejszenia ich liczby – umożliwienie poruszania się 6 Sierpnia rowerem w obu kierunkach; • zniwelowanie fragmentu krawężnika na ulicy Skłodowskiej-Curie / 28 Pułku Strzelców Kaniowskich – ułatwienie prawoskrętu z kontrapasa na parking "
38 000K
P155KONiwelacja nierówności na ścieżce rowerowej przy ul.Drewnowskiej2 000K
P175LPMINI PARK przy ul. Dennej - Etap część spacerowa i rowerowo - rolkarska373 750R
P198MMStojaki na rowery2 800T
P231KRBezpieczna Rowerownia Osiedlowa122 000T

Spis wszystkich wniosków złożonych do tegorocznego BO znajdziesz na www.lodz.pl/bo (kliknij)

BO2020JAK I GDZIE GŁOSOWAĆ?

 • Zagłosować możesz papierowo lub elektronicznie
 • Tu jest mapa miejsc, w których możesz oddać papierową kartę do głosowania. Są na niej także zaznaczone miejsca, w których zagłosujesz elektronicznie sam lub przy pomocy pracownika urzędu lub biblioteki. Pamiętaj, że elektronicznie możesz zagłosować z dowolnego miejsca, jeśli tylko masz dostęp do Internetu.
 • Papierowo można głosować od 14 do 29 września, elektronicznie od 14 września do 6 października
 • Karta do głosowania jest dostępna tutaj: (link do karty)
 • Aby zagłosować musisz podać numer PESEL oraz imię, nazwisko i miejscowość zamieszkania, a także podpisać oświadczenia (m.in. dotyczące RODO)
 • W tegorocznej edycji można oddać 5 głosów (zagłosować na pięć projektów). Głosowanie odbywa się tylko na poziomie osiedlowym. Możesz jednak wybrać pięć projektów z pięciu RÓŻNYCH osiedli (bez znaczenia jest tutaj adres zamieszkania)
 • Po zaznaczeniu wybranych projektów na podany nr telefonu komórkowego otrzymasz po krótkiej chwili kod weryfikacyjny przesłany bezpłatnie SMS-em.
 • Na jeden numer telefonu przysługuje do 5 kodów do głosowanie, co oznacza, że może zagłosować do pięciu osób (np. z rodziny lub znajomych)
 • Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Łodzi (ale pamiętaj, nie musisz być zameldowany w Łodzi, wystarczy, że tutaj mieszkasz) 

WAŻNE

 • Głosowanie nie może odbywać się na raty, co oznacza, że jeżeli podczas głosowania wybierzesz tylko trzy projekty, wpiszesz swój numer PESEL, a na Twój numer telefonu przyjdzie kod weryfikacyjny, to nie będziesz mógł zagłosować drugi raz, by wybrać jeszcze dodatkowe dwa projekty, to nie będzie to już możliwe.
 • Nie można łączyć dwóch form głosowania (np. zagłosować na dwa projekty papierowo, a na trzy elektronicznie)
 • Pamiętaj, by nie udostępniać swoich danych osobowych, a także unikaj podpisywania gotowych, wypełnionych kart