Do budżetu obywatelskiego zgłoszony został projekt ustawienia w Łodzi nietuzinkowych parkingów rowerowych. Pod hasłem "1 auto = 10 rowerów" kryje się niezwykła instalacja 

Port rowerowy na Collingwood Street w Londynie. Foto: David P Howard commons.wikimedia.orgZnane z ulic m.in. Kopenhagi, Helsinek czy Londynu niezwykłe parkingi rowerowe. Dzięki nietuzinkowej konstrukcji zwracają na siebie uwagę. W dobitny sposób pokazujące ile miejsca zajmuje jeden samochód i ile w tym miejscu może zaparkować rowerów. 

Jeśli zagłosujecie na ten ogólnołódzki projekt L0116, to dodatkowo w kilku miejscach Łodzi pojawią się parkingi rowerowe w jezdni. Ich usytuowanie w pobliżu przejść dla pieszych ma poprawić bezpieczeństwo przechodniów, którzy dotychczas zasłonięci przez zaparkowane samochody, ryzykowali życiem wychodząc na zebrę. Teraz ma się to zmienić - w bezpośrednim sąsiedztwie przed przejściami (w miejscach gdzie zgodnie z przepisami i tak nie wolno parkować samochodów) zostaną zamontowane separatory a obok nich parkingi dla rowerów. 

Nowe instalacje pojawić się mogą w kilkunastu lokalizacjach przy ulicach: Sterlinga, Rewolucji 1905 r., Więckowskiego, Skorupki, Żeligowskiego, POW, Sienkiewicza, Zachodniej, Karolewskiej i Dowborczyków. 

Całkowity koszt projektu wynosi 110500 zł.